کد خبر:71085
پ
۸۲۶۶۷۰۲۵-۷۱۸۷۲۹۵۶
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان:

پرداخت تسهیلات رونق تولید به ۷۸۹ واحد تولیدی سمنان

رییس سازمان صنعت استان سمنان: در سال‌جاری بیش از ۴۵۹ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به ۷۸۹ واحد تولیدی این استان پرداخت شده است.

رییس سازمان صنعت استان سمنان: در سال‌جاری بیش از ۴۵۹ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به ۷۸۹ واحد تولیدی این استان پرداخت شده است.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، بهروز اسودی در یکصد و یکمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با بیان این مطلب، افزود: ۵۱ درصد از سهم پرداخت تسهیلات رونق تولید در استان محقق شده است.

 

وی با اشاره به ثبت نام بیش از ۲هزار واحد تولیدی در سامانه بهین یاب تصریح کرد: از این مبلغ پرداختی، ۳۶۲ میلیارد تومان مربوط به بخش صنعت و ۹۷ میلیارد تومان نیز مربوط به بخش کشاورزی بوده است.

 

اسودی بیان کرد: پرونده یک هزار و ۱۶۴ واحد تولیدی استان نیز جهت دریافت تسهیلات به ارزش بیش از ۹هزار میلیارد ریال به بانکهای عامل معرفی شده است که ۳۱۸ واحد مربوط به بخش صنعت و ۸۴۶ واحد نیز مربوط به بخش کشاورزی است.

 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان یادآور شد: در این جلسه با درخواست ۱۳ واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی استان که در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده‌اند موافقت و جهت دریافت تسهیلات به بانکهای عامل معرفی شدند.

 

***اشتغالزایی ۱۷۲ نفری طرح‌های معرفی شده

 

اسودی با اشاره به اشتغالزایی ۱۷۲ نفری طرح‌های معرفی شده، اضافه کرد: از این تعداد طرح، ۹ طرح به ارزش ۳۳ میلیارد تومان مربوط به بخش صنعت و ۴ طرح به ارزش حدود ۳ میلیارد تومان مربوط به بخش کشاورزی است.

 

وی همچنین از بررسی مشکلات بانکی ، مالیات و زیربنایی پنج واحد تولیدی پاریزان صنعت، کدومش فرم صنعت، تم آب البرز، تولیدی کارنوفیلتر و داروسازی ثنامد خبر داد و گفت: در بخش رفع موانع تولید کارگروه تا کنون مشکلات ۵۵۱ واحد تولیدی استان بررسی و در جهت رفع موانع یک هزار و ۳۳۰ مصوبه به تصویب اعضای کارگروه رسیده است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان، در پایان ضمن اشاره به تحلیل فراوانی مصوبات این کارگروه بیان کرد: از یک هزار و ۳۳۰ مصوبه قبلی ۶۳ درصد مصوبات اجرایی و مابقی در دست اجراست که از دستگاه‌های عضو کارگروه خواست در جهت اجرایی شدن مصوبات بیش از پیش همکاری و همیاری لازم را انجام دهند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع