اخبار برگزیده

کد خبر:71077
پ
۱۹۹۰۳۹۹_۵۱۴

رونمایی از نخستین درخت خورشیدی ایران در اهواز

مراسم رونمایی از اولین درخت خورشیدی ایران در اهواز و در محل سالن اجتماعات سازمان صنعت، معدن وتجارت استان خوزستان برگزار شد.

مراسم رونمایی از اولین درخت خورشیدی ایران در اهواز و در محل سالن اجتماعات سازمان صنعت، معدن وتجارت استان خوزستان برگزار شد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، این درخت خورشیدی با ۴ ساعت تابش خورشید، قابلیت ذخیره‌سازی انرژی از ۲۴ ساعت تا ۹۶ ساعت و توانایی روشنایی ۱۸۰ وات، ۱۲۰۰ وات و ۱۵۰۰ وات و کابل‌های شارژ گوشی از ۳ تا ۳۶ عدد را دارد.

 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان در این مراسم ضمن تاکید بر گسترش ارتباط بین بخش صنعت و دانشگاه بیان کرد: در سالهای قبل از تحریم و با ورود کارخانجات و واردات قطعات وابسته به آن ارتباطات مفهومی غیر واقعی پیدا کرده بود ولی امروزه و پس از تحریهایی که در بخش تولید و صنعت انجام شد، واحدهای قطعه‌ساز توانستند تا حدودی رشد کنند و به خود‌کفایی برسند.

 

***تبدیل ایده و فکر به عمل از طریق مراکز عملی

 

سید نوراله حسن‌زاده افزود: ما باید تبدیل ایده و فکر به عمل از طریق مراکز عملی، پارک‌های علم و فناوری و مرکز رشد دنبال کنیم تا بتوانیم صاحب تکنولوژی و دانش داخلی شویم و به خودکفایی ملی برسیم.

 

وی در ادامه بر لزوم تقویت و توانمندی این مراکز تاکید کرد و گفت: واحد‌های کوچک با وجود اشتغالزایی بالا، آسیب‌پذیر و انعطاف‌پذیر هستند و به دلیل وضعیت مالی کم توانایی استفاده از تسهیلات با نرخ سود کنونی را ندارد.

 

***تبدیل ایده به عمل، یکی از راهکارهای اساسی تقویت واحدهای خرد و کوچک

 

حسن‌زاده تبدیل ایده به عمل را یکی از راهکارهای اساسی تقویت واحدهای خرد و کوچک عنوان کرد و افزود: برای ایجاد طرح‌های احداثی باید مطالعات بازار آن دیده شد و بخش خصوصی برای ورود به چرخه تولید وصنعت باید توانمند باشند و توانایی بازپرداخت تسهیلات دریافتی داشته باشد و آینده بازار محصول و فروش تولیدات خود را بررسی کند.

 

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان خوزستان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص تقویت واحد‌های تولیدی داخلی بیان کرد: راهکار توسعه و تقویت تولید ملی این است که از حرف اول تا آخر آن در کشور تولید شود.

 

حسن زاده در پایان سخنان خود تصریح کرد: امیدواریم هر روز شاهد افتتاح و رونمایی از دستاوردهای بهتر و به روز تر در استان و کشور باشیم.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، طرح رونمایی از اولین درخت خورشیدی توسط شرکت نوآوری الکترونیکی فرپاک طراحی و ساخته شده است .

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع