کد خبر:71111
پ
۲۰۱۸۰۳۱۲۱۶۲۷۲۰۰۱۶
همزمان با سالگرد تاسیس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات:

دریافت پروانه فعالیت اپراتورهای خصوصی پست

اپراتورهای خصوصی پست همزمان با سالگرد تاسیس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و در مراسمی، پروانه فعالیت خود را دریافت کردند.

اپراتورهای خصوصی پست همزمان با سالگرد تاسیس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و در مراسمی، پروانه فعالیت خود را دریافت کردند.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، در هفتیمن جشنواره فاوا و همزمان با سالگرد تاسیس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ظهر امروز و با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شرکت‌های ترن پارت تیپاکس و پست پیشگامان بادپا پروانه فعالیت خود را به عنوان اپراتورهای خصوصی پست دریافت کردند.

بر اساس اساسنامه جدید شرکت ملی پست ایران که در مرداد ماه سال ۱۳۹۵ به تصویب رسید و با توجه به بند ۲۷ این قانون فضا برای حضور بخش خصوصی در قسمت‌های غیر حاکمیتی پست مهیا شد.

 

به همین منظور سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در ابتدای سال ۹۶ اقدام به انتشار فراخوان مزایده پروانه اپراتورهای پست خصوصی کرد و در نهایت دو شرکت ترن پارت تیپاکس و پست پیشگامان بادپا به عنوان برندگان مزایده برگزیده شدند.

اپراتورهای خصوصی پست به غیر از وظایف حاکمیتی عنوان شده در اساسنامه شرکت ملی پست ایران می‌توانند تمامی خدمات پستی در سراسر کشور را با رعایت استانداردها و بر اساس سطح خدمات تعیین شده به مردم ارایه کنند.

به گزارش سروش، این اپراتورهای خصوصی سرویس‌های نوین پستی را با فناوری‌های نوین و ارزش افزوده و با افزایش کیفیت خدمات در سراسر کشور ارایه می‎کنند.

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع رسانی و خبری صنایع ایران