کد خبر:71123
پ
جوشقانی
رییس سازمان تنظیم و مقررات ارتباطات رادیویی:

ایجاد ۱۰۷ هزار شغل طی پنج ساله آینده در حوزه پست

رییس سازمان تنظیم و مقررات ارتباطات رادیویی، بر اساس طرح تجاری شرکت ملی پست طی پنج سال آتی حدود ۶ هزار و ۷۴۴ میلیارد ریال در این بخش سرمایه گذاری خواهد داشت و زمینه ایجاد ۱۰۷ هزار شغل در حوزه پستی ایجاد می شود.

رییس سازمان تنظیم و مقررات ارتباطات رادیویی، بر اساس طرح تجاری شرکت ملی پست طی پنج سال آتی حدود ۶ هزار و ۷۴۴ میلیارد ریال در این بخش سرمایه گذاری خواهد داشت و زمینه ایجاد ۱۰۷ هزار شغل در حوزه پست ایجاد می‌شود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، فلاح جوشقانی رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مراسم هفتمین جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: کنگره جهانی پستی ۲۰۱۶ در استانبول سه هدف راهبردی: بهبود زیر ساخت های شبکه پستی، معرفی و ارایه محصولات مدرن و پایدار و تقویت عملکرد موثر در بازار برای کشورهای اعلام کرده است که که بر اساس آن برنامه هایی برای ارتقا کیفیت خدمات پستی کشورها تعریف شده است.

وی افزود: اولویت‌هایی که UPU  در این حوزه تعریف کرده است که مبتنی بر کیفیت خدمات ارایه سرویس های نوین است و با توجه به ظرفیت شرکت پست به تنهایی نمی‌توانیم به این اهداف برسیم و قاعدتا باید حضور اپراتورهایی به غیر از پست را در این حوزه داشته باشیم.

فلاح جوشقانی با اعلام اینکه از سال‎های گذشته شرکت‌های مختلفی با مجوزهای متفاوت در حوزه پست فعالیت می کنند تصریح کرد: یکی از اهدافی که بر طبق اساسنامه جدید شرکت ملی پست مطرح شده بحث ساماندهی در این حوزه بوده و اپراتورهای پستی بر این اساس مجوز داده شده اند.

 

از ظرفیت‌های همه حوزه‌ها برای تقویت حوزه پست استفاده کنیم

رییس رگولاتوری با تاکید بر اینکه هیچ عنوان ظرفیتی از این حوزه گرفته نمی شود گفت: می خواهیم ساماندهی در قالب مجوزهایی که داده می شود داشته باشیم تا بتوانیم از ظرفیت های همه حوزه ها برای تقویت حوزه پست استفاده کنیم تا سرمایه گذاری از طریق بخش غیر دولتی در پست انجام شود و فناوری های نوین را استفاده کنیم وکیفیت خدمات را بالا ببریم و با رقابتی که در این حوزه ایجاد خواهد شد ظرفیت مناسب تری در حوزه پست داشته باشیم.

 

وی افزود: در سال ۹۵ ظرفیت حوزه پست و اررزش بازار پست ۸۵۰ میلیارد تومن بوده است ولی با حضور دو اپراتور پستی ظرفیتی تا ۴۸ هزارمیلیارد ریالی توسظ بخش غیر دولتی داشته باشیم.

 

فلاح جوشقانی با اظهار امیدواری برای بهبود شاخص های پستی با فعال شدن اپراتورهای بخش خصوصی گفت: یکی از شاخص هایی که در سطح جهانی عموما پایین هستیم سرانه ارسال مرسولات پستی است که بر اساس شاخص ۶٫۲ است که امیدواریم این شاخص به ۱۶٫۷ با حضور اپراتورهای پستی برسیم.

 

سرمایه گذاری حدود ۶ هزار و ۷۴۴ میلیارد ریال در حوزه پست

 

وی ادامه داد: بر اساس طرح تجاری شرکت ملی پست طی پنج سال آتی حدود ۶ هزار و ۷۴۴ میلیارد ریال در این بخش سرمایه گذاری خواهد داشت و زمینه ایجاد ۱۰۷ هزار شغل در حوزه پستی ایجاد می شود.

 

فلاح جوشقانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ازریابی های سالانه بر اساس شاخص های این سازمان انجام می شود گفت: این ارزیابی ها در قالب مدل تعالی سازمانی و بر مبنای جایزه کیفیت انجام می شود و .به هیچ عنوان خود سازمان به عنوان ارزیاب در این جایزه شرکت ندارد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس سازمان تنظیم مقررات و رتباطات رادیویی در پایان خاطرنشان کرد: ما در ارزیابی ها به رتبه بندی نرسیدیم و هیچ اپراتوری را برتر اعلام نکرده ایم و بر اساس سطحی که بر اساس مدل کسب کرده اند از آنها تقدیر می شود.

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع رسانی و خبری صنایع ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید