کد خبر:71103
پ
-جشنواره
دبیر محتوایی هفتمین جشنواره فاوا اعلام کرد :

ارزیابی ۳۵۰ شرکت در هفتمین جشنواره فاوا

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و دبیر محتوایی هفتمین جشنواره فاوا از حضور ۳۵۰ شرکت در هفتمین جشنواره فاوا خبر داد که ۷۴ درصد آن از بخش خصوصی هستند.

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و دبیر محتوایی هفتمین جشنواره فاوا از حضور ۳۵۰ شرکت در هفتمین جشنواره فاوا خبر داد که ۷۴ درصد آن از بخش خصوصی هستند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، نصراله جهانگرد در مراسم معرفی برگزیدگان این جشنواره با اشاره به اینکه مبادله پیام و دیتا بسیار فشرده و سریع شده است، افزود: این سرعت نشان از این است که تحولات به سرعت در حال وقوع است.

وی با اشاره به زمان تشکیل وزارت ارتباطات تا ۲دهه گذشته، تصریح کرد: تا این زمان مبنای ارتباطات در کشور مبادله صوت بوده است که به تدریج موبایل و از ۳ تا ۴ سال گذشته نیز مبادله دیتا وارد شده است و هم اکنون هم با پلتفرم های نسل ۳ و ۴ مواجه هستیم.

 

ارزیابی ۳۵۰ شرکت در هفتمین جشنواره فاوا

 

جهانگرد تاکید کرد: این مسئله نشان دهنده تحولات بزرگی در فرآیندهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در آینده است و در آستانه یک دگردیسی بزرگ قرار داریم.

دبیر محتوایی هفتمین جشنواره فاوا با بیان اینکه شعار این دوره از جشنواره فناوری اطلاعات، کسب و کارخلاقانه و تولید دانش بنیان است، افزود:

حمایت از استعدادهای برتر، گسترش فضای تعامل بین فعالان فناوری اطلاعات، فرهنگ سازی و تحرک بیشتر با ایجاد رقابت از اهداف برگزاری این جشنواره است.

وی با اعلام اینکه در حدود ۳۵۰ شرکت در ارزیابی هفتمین دوره جشنواره فاوا حضور داشتند، اظهار کرد : در این دوره ۷۴ درصد شرکت های بخش خصوصی و یک چهارم شرکت کنندگان نیز از بخش های دولتی بودند که ۲۴ نفر از نخبگان این حوزه به عنوان داور وظیفه ارزیابی شرکت کنندگان را بر عهده داشتند.

برگزاری جایزه ملی کیفیت در حوزه ICT

 

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات به برگزاری جایزه ملی کیفیت در حوزه ICT  نیز اشاره کرد و افزود: برگزاری این جایزه از این دوره با هدایت سازمان ملی استاندارد به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سپرده شده است.

جهانگرد با بیان اینکه در این دوره جایزه کیفیت ۱۶ شرکت حضور داشتند، گفت: این شرکت ها در ۷ محور و با ۱۲۰۰ ساعت کار ارزیابی شدند که از هزار امتیاز، بهترین شرکت درنهایت ۵۰۵ امتیاز را دریافت کرده است.

وی تصریح کرد: شرکت‌ها باید امتیازهای ۵۰۰ به بالا  کسب کنند تا بتوانند در عرصه‎های جهانی و بین المللی حضور داشته باشند.

جهانگرد با اشاره به اینکه تمام FCP  ها در این ارزیابی حضور داشتند، تاکید کرد: ۷۰ درصد شرکت کنندگان در این دوره جایزه کیفیت خصوصی و ۳۰ درصد نیز از بخش دولتی حضور داشتند.

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و دبیر محتوایی جشنواره فاوا در پایان با بیان اینکه از ابتدای برگزاری جایزه کیفیت تاکنون حدود ۱۵۰ شرکت جایزه کیفیت دریافت کرده اند، تصریح کرد:

اما هیچ کدام از این شرکت‌ها نتوانستند بعد از دریافت جایزه کیفیت در ابعاد دیگر و گام‎های بعدی نیز موفق به دریافت جایزه شوند که باید در این حوزه تلاش بیشتری انجام شود.

 

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع رسانی و خبری صنایع ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + هجده =

کلید مقابل را فعال کنید