کد خبر:71036
پ
fh307
وزیر اقتصاد در آیین نکوداشت ساماندهی سهام عدالت:

واگذاری ۱۰۰ هزار میلیارد ریال اموال مازاد بانکها

وزیر امور اقتصادی و دارایی، از واگذاری بیش از ١٠٠ هزار میلیارد ریال اموال مازاد بانکها، به صورت قانونی خبر داد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی، از واگذاری بیش از ١٠٠ هزار میلیارد ریال اموال مازاد بانکها ، به صورت قانونی خبر داد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، «مسعود کرباسیان» در آیین نکوداشت ساماندهی سهام عدالت که در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است، ضمن اعلام واگذاری ۱۰۰ هزار میلیارد ریال اموال مازاد بانکها ، گفت:

سهام عدالت را نباید به دریافت سود تقلیل داد، زیرا یک میلیون تومان سهم واگذار شده است، بدون اینکه پولی از فردی گرفته شود.

 

***واریز سود سهام دهک‌های پایین درآمدی

 

وی با بیان اینکه سود سهام دهک های پایین درآمدی به صورت کلی واریز شده است، ابراز امیدواری کرد که تا پایان سال، بقیه سود خود را به صورت کامل دریافت کنند.

 

وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه اجرای اصل ۴۴ واگذاری بنگاهها از سوی دولت در دستور کار قرار گرفته است، گفت: از دولت یازدهم و دوازدهم، بیش از یک تا دو بنگاه فقط به صورت رد دیون واگذار شده که آن نیز در قالب قانون بودجه بوده است.

***واگذاری اموال مازاد بانکها و بنگاههای غیرمرتبط

 

وی با تاکید بر اینکه رد دیون جزو سیاستهای دولت نیست، افزود: واگذاری دارایی مازاد بانکها و بنگاههای غیرمرتبط در دستور کار وزارت اقتصاد قرار دارد و تاکنون ۱٠٠هزار میلیارد ریال در قالب قانونی از اموال بانکها واگذار شده است تا دولت بتواند جایگاه حاکمیتی خود را داشته باشد و از رقابت با بخش مردمی و خصوصی اقتصاد دست بردارد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، آیین نکوداشت ساماندهی سهام عدالت با حضور «اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس جمهوری، «مسعود کرباسیان» وزیر امور اقتصادی و دارایی، «میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی» معاون وزیر اقتصاد و رییس کل سازمان خصوصی سازی، مدیران و مقامهای کشوری و بیش از ١٣٠٠ مشمول سراسر کشور در سالن اجلاس سران برگزار شد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − سه =

کلید مقابل را فعال کنید