کد خبر:71013
پ
hamayesh_366
رئیس سازمان خصوصی سازی در آيين نکوداشت سهام عدالت:

تعداد مشمولان دریافت سهام عدالت

رئیس سازمان خصوصی سازی: ۴۹ میلیون نفر مشمول دریافت سهام عدالت هستند و صورتحساب سهامشان را دریافت کرده‌اند.

رئیس سازمان خصوصی سازی: ۴۹ میلیون نفر مشمول دریافت سهام عدالت هستند و صورتحساب سهامشان را دریافت کرده‌اند.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، علی اشرف عبدالله پوری حسینی با اشاره به رونمایی از سامانه سهام عدالت در ۱۷ اسفند ۹۵ گفت: ۴۹ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۱۹۳ نفر مشمول دریافت سهام عدالت هستند و صورتحساب سهامشان را دریافت کرده‌اند.

 

وی که در آیین نکوداشت ساماندهی سهام عدالت سخن می‎گفت افزود: این سامانه در یکسال ۱۴۰ میلیون خدمت الکترونیکی به ۴۹ میلیون نفر ارائه کرد و با ۱۰۰ حمله بزرگ سایبری دست و پنجه نرم کرده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر هر مشمول سهمی یک میلیون تومان اسمی ولی به ارزش ۲ و نیم میلیون تومان در اختیار دارد که برای نخستین بار سود قانونی آن را پرداخت کردیم.

 

***تا به امروز سود سهام عدالت ۱۹ گروه از ۲۰ گروه مشمول پرداخت شده

وی تصریح کرد: تا به امروز سود سهام عدالت ۱۹ گروه از ۲۰ گروه مشمول پرداخت شده و تنها گروه کارمندان دستگاههای اجرایی و بازنشستگان باقیمانده که آن هم تا پایان سال انجام می‎شود.

پوری حسینی با اشاره به پرداخت ۲۶ هزار تومانی سود در دیماه گفت: باید تاثیرگذاری این مبلغ را در مناطق محروم دید.

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان خصوصی سازی، در پایان گفت: حالا تنها یک قدم به پایان اجرای این طرح باقیمانده و آن عرضه اوراق به مشمولان است که احساس عمیق‌تر مالکیت را به همراه داشته باشند که امیدوارم با تصویب مجلس امکان معامله آن در بورس فراهم شود.

 

به پاس اتفاقات خوشایند در حوزه سهام عدالت در یک سال گذشته آیین نکوداشت ساماندهی سهام عدالت آغاز به کار کرد.

 

این برنامه با این هدف که پس از ده سال برای مشمولین مشخص می‌شود که در طی این سال‎ها چه میزان سود از شرکت‎ها به حساب خزانه واریز شده، صورت حساب‎های آنها تعیین می‎شود، از مشمولین شماره شبا دریافت شد، سود عملکرد سال ۹۵ که از سال دهم سهام عدالت گذشته واریز شد و بسیاری از اقدامات مشابه صورت گرفته است. آیین رونمایی در سال گذشته با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس سازمان خصوصی‌سازی و البته اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور به عنوان مهمان ویژه برگزار شده است.

 

***از ۲۰ گروه شغلی با ۱۸ گروه به طور قطعی تسویه حساب شده‎اند

 

به گفته مسئولان خصوصی‎سازی از ۲۰ گروه شغلی با ۱۸ گروه به طور قطعی تسویه حساب شده‎اند و با گروه روستاییان و عشایر همینطور گروه شاغلین دستگاه‎های اجرایی و بازنشستگان نیز تا پایان سال سودشان را به صورت کامل دریافت می‎کنند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، پارسال همین موقع‎ها بود که از سامانه سهام عدالت رونمایی شد و امروز آئینی برگزار شده به رسم نکوداشت ساماندهی سهام عدالت، با حضور ۱۲۰۰ مشمول آن، این مشمولان از گروه‎های مختلف از جمله مشمولان تحت پوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد و سازمان بهزیستی، روستائیان، عشایر، زنان سرپرست خانوار، کارگران فصلی و ساختمانی و …هستند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع