اخبار برگزیده

کد خبر:71033
پ
۱۳۹۲۱۱۰۷۱۲۵۲۵۱۱۰۷۱۹۹۱۶۵۴

فاز تولید شمش آلومینیوم خراسان شمالی

رییس سازمان صنعت خراسان شمالی از افتتاح فاز تولید شمش آلومینیوم تا نیمه سال آینده خبر داد.

رییس سازمان صنعت خراسان شمالی از افتتاح فاز تولید شمش آلومینیوم تا نیمه سال آینده خبر داد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، یحیی نیکدل گفت : با خارج شدن اسم شرکت تولید آلومینیوم از لیست واگذاریها، تکمیل فاز تولید شمش آلومینیوم که تاکنون با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان راه‌اندازی شده است، این واحد تا نیمه سال آینده به بهره‎برداری خواهد رسید.

 

وی افزود: سه بخش ماشین کاری سنگین، کوره‎های ذوب و ذوب قطره ای در کارخانه فولاد اسفراین در حال بهره‌برداری است و فقط بخش ریخته‌گری مداوم آن باقی مانده است.

 

نیکدل به بخش معادن خراسان شمالی نیز اشاره کرد و ادامه داد: طی سال گذشته با مبلغ ۳٫۶ میلیارد تومان، ۱۱ معدن در این استان برق‌دار شدند این در حالیست که این تعداد در سال‌های گذشته فقط یک معدن بوده است.

 

وی همچنین از افتتاح چند طرح مهم اقتصادی در استان در نیمه نخست سال آینده خبر داد و افزود: کیمیاداران نوین شمال که واحد تولیدی اسیدسولفوریک است، طرح توسعه بهنوش شیروان، واحد تولید هیدرولیک فرمان در بجنورد، فاز چهارم فولاد اسفراین و فاز نخست طرح شمش آلومینیوم جاجرم از جمله طرح‌هایی است که در نیمه اول سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس سازمان صنعت خراسان شمالی، در پایان گفت :برای تکمیل طرح نیمه تمام سیمان سمنگان سرمایه‌گذاری جدیدی معرفی شده و این سرمایه گذار در حال مطالعه است که برای تکمیل این طرح حدود ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر سرمایه می‌خواهد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع