کد خبر:71005
پ
صندوق+توسعه+ملی

تعیین محل مصارف منابع اعتباری صندوق توسعه ملی

نمایندگان مجلس، محل مصارف حاصل از برداشت صندوق توسعه ملی جهت تحقق اهداف قانون برنامه ششم توسعه در سال ۹۷ را تعیین کردند.

نمایندگان مجلس، محل مصارف حاصل از برداشت صندوق توسعه ملی جهت تحقق اهداف قانون برنامه ششم توسعه در سال ۹۷ را تعیین کردند.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، نمایندگان در نشست علنی امروز «یکشنبه، ۲۰ اسفندماه»، مجلس در جریان بررسی گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۷ جهت تأمین نظر شورای نگهبان با بند (و) تبصره ۴ با ۱۸۸ رأی موافق، ۸ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۹ نفر موافقت کردند.

 

گفتنی است بند (و) تبصره ۴ لایحه بودجه سال ۹۷ به شرح ذیل اصلاح شد: به منظور تحقق اهداف مندرج در قانون برنامه ششم توسعه به دولت اجازه داده می‌شود معادل یکصد و چهل و سه هزار و هفتصد و پنجاه میلیارد (۱۴۳.۷۵۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال از ورودی سال ۱۳۹۷ صندوق توسعه ملی برداشت و منابع حاصله را به ردیف درآمد عمومی به شماره طبقه‌بندی ۳۱۰۷۰۵ نزد خزانه‌داری کل کشور واریز نماید.

 

معادل مبلغ واریزی از محل جداول و ردیف‌های هزینه‌ای این قانون به شرح زیر اختصاص می‌یابد:

 

سازمان صدا و سیما در اجرای ماده (۹۳) قانون برنمه ششم و توسعه کمی و کیفی برنامه‌های تولیدی، پویانمایی، مستند، فیلم و سریال

تقویت بنیه دفاعی در اجرای ماده ۱۰۶ قانون برنامه ششم توسعه

بازسازی مناطق آسیب دیده از زلزله و کمک به ساماندهی بافت‌های فرسوده

توسعه سامانه (سیستم) ‌های نوین (تحت فشار) در اجرای ماده (۳۵) قانون برنامه ششم توسعه

طرح‌های آبرسانی روستایی و توسعه شبکه‌های آن

آبخیزداری در اجرای بند (خ) ماده (۳۸) قانون برنامه ششم توسعه

رفع مشکل برق و مقابله با ریزگردها در خوزستان در اجرای بند (س) ماده (۳۸) قانون برنامه ششم توسعه

تولید واکسن سینه پهلو (پنوموکوک) و عفونت کودکان (روتاویروس) در کشور

 

هرگونه پرداخت در غیر از موارد مشخص شده از جمله حقوق و دستمزد و جابه‌جایی اعتبارات این بند ممنوع است.

 

اعتبارات مربوط به آبرسانی به روستاها و آبیاری تحت فشار در سه ماهه اول سال ۱۳۹۷ و بر اساس شاخص (سازمان برنامه و بودجه کشور) بین استان‌های کشور توزیع و ابلاغ می‌گردد.

 

همچنین نمایندگان درادامه بررسی گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۷ جهت تأمین نظر شورای نگهبان با اصلاح بند الحاقی ۲ تبصره ۷ با ۱۷۷ رأی موافق، ۱۰ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۹ نفر موافقت کردند که بر این اساس بند الحاقی ۲ که بر اساس آن وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌توانست جهت اعمال وحدت رویه بیمه شدگان صندوق بیمه روستاییان و عشایر با بازنشستگی بیمه تأمین اجتماعی اقدام قانونی لازم را به عمل آورد، حذف شد.

 

بر اساس این گزارش نمایندگان همچنین در جریان بررسی گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۷ جهت تأمین نظر شورای نگهبان با اصلاح بند (ب) تبصره ۱۲ با ۱۸۸ رأی موافق، ۸ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۹ نفر موافقت کردند که بر این اساس ایراد وارده به این بند در بند (ب) ماده واحده اعمال شد و بند الحاقی که بر اساس آن سازمان برنامه و بودجه کشور موظف شده بود بر بودجه سال ۹۷ سازمان مناطق آزاد و ویژه اقتصادی دولتی نظارت و بودجه سال ۱۳۹۸ این سازمان را در پیوست شماره ۳ این قانون منظور کند، حذف شد.

 

در ادامه بررسی گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۷، نمایندگان جهت تأمین نظر شورای نگهبان با اصلاح جدول ذیل بند الف تبصره ۱۴ با ۱۶۶ رأی موافق، ۹ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۲ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، اصلاحات صورت گرفته در تبصره ۱۴ به شرح ذیل اصلاح شد: در جدول ذیل بند الف تبصره ۱۴ لایحه بودجه سال ۹۷ در ستون دریافتی‌ها (منابع) عبارت‌های “دریافتی حاصل از فروش داخلی فرآورده‌های نفتی” و “دریافتی حاصل از صادرات فرآورده‌های نفتی” و کلمه “داخلی” در فراز دوم ذیل جدول بند الف تبصره ۱۴ حذف شد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع