اخبار برگزیده

کد خبر:71051
پ
۱۵۰۳۴۸۴۷۵۵۲۸۷۴۸۹۰۰
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی:

آذربایجان‌غربی در جایگاه سوم پرداخت تسهیلات رونق تولید

رییس سازمان صنعت آذربایجان‌غربی از جایگاه سوم این استان در پرداخت تسهیلات رونق تولید در کشور خبر داد.

رییس سازمان صنعت آذربایجان‌غربی از جایگاه سوم این استان در پرداخت تسهیلات رونق تولید در کشور خبر داد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، جعفرصادق اسکندری با اعلام این خبر، افزود:

هدف‌گذاری ملی رونق تولید، احیای ۲۱ هزار طرح و واحد است و این تعداد در آذربایجان‌غربی به تعداد ۶۳۰ طرح و واحد پیش‌بینی شده است.

 

وی تصریح کرد: تاکنون دو هزار و ۵۰۸ طرح و واحد در حوزه صنعت، کشاورزی و گردشگری در سامانه بهین یاب ثبت نام شده و از این لحاظ آذربایجان‌غربی در رتبه پنج کشوری قرار دارد.

 

اسکندری با بیان اینکه تعداد پرداخت تسهیلات در سامانه ۳۱۱ مورد بوده است افزود: از این لحاظ آذربایجان‌غربی در رتبه سوم کشوری قرار دارد و میزان پرداخت تسهیلات نیز سه میلیون و ۷۷۹ هزار و ۵۴۰ میلیون ریال بوده است.

 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه هم اکنون در بخش گردشگری ۶ فقره به مبلغ ۱۶۶ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال پرداخت شده است تصریح کرد: در بخش صنعت و صنف نیز ۱۴۲ فقره به مبلغ یک میلیون و ۵۷۵ هزار و ۷۸۱ میلیون ریال و در بخش کشاورزی ۳۳ فقره به مبلغ ۱۰۵ هزار و ۱۸۰ میلیون ریال پرداختی صورت گرفته است.

 

اسکندری بیان کرد: در مجموع کل پرداختی بانک‌ها از محل مصوبات کارگروه در بخش رونق تولید مبلغ پنج هزار و ۹۲۶ هزار و یک ریال بوده است.

 

***آخرین وضعیت روند تسهیلات بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی

 

وی با اشاره به آخرین وضعیت روند تسهیلات بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی گفت: در این رابطه در مجموع در بخش صنعت و کشاورزی تعداد درخواست ثبت شده ۶۲۸ فقره بوده و مبلغ پرداختی ۲۹۹ هزار میلیون ریال بوده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی با بیان اینکه دبیرخانه کارگروه پس از جلسه گذشته، با تمامی بانکها مکاتبه کرده و دلایل عدم پرداخت برخی از مصوبات را خواستار شد تصریح کرد: در این زمینه بیشتر دلایل اعلام شده توسط بانک‌ها شامل انصراف متقاضی، عدم مراجعه متقاضی، عدم پیگیری و عدم تکمیل مدارک توسط متقاضی بوده است.

 

اسکندری بیان کرد: در زمینه دلایل انصراف متقاضیان دو موضوع عدم تزریق کمک‌های فنی و اعتباری به منظور کاهش سود بانکی تسهیلات رونق تولید و ابلاغ تسهیلات اشتغال پایدار توسعه روستایی با نرخ سود بسیار پایین‌تر، مهمترین عوامل انصراف متقاضیان بوده است.

 

وی تصریح کرد: در خصوص دلایل عدم مراجعه، عدم پیگیری و عدم تکمیل مدارک، موضوعاتی چون عدم پذیرش محل اجرای طرح یا دفترچه قرارداد شرکت شهرک‌های صنعتی به عنوان وثیقه و الزام واریز درصدی از تسهیلات به حساب بانک پیش از پرداخت تسهیلات به عنوان آورده متقاضی بوده است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس سازمان صنعت آذربایجان‌غربی، در پایان گفت: علاوه بر آن، اعلام بلوکه کردن بخشی از تسهیلات توسط بانک‌ها به ویژه بانک‌های خصوصی، الزام تهیه صورت‌های مالی حسابرسی شده و در نهایت عدم پرداخت تسهیلات ثابت و بازسازی و نوسازی توسط برخی از بانکها دلایل اصلی عدم توفیق متقاضیان در تکمیل مدارک و پیگیری تسهیلات بوده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید