کد خبر:70934
پ
n82855006-72225176
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم:

تزریق ۴۵۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای صنعتی استان قم

هدفگذاری‌های انجام شده در سال جاری، منجر به تزریق ۴۵۰ میلیارد تومان تسهیلات در قالب سرمایه در گردش به واحدهای صنعتی استان قم شده است.

هدفگذاری‌های انجام شده در سال جاری، منجر به تزریق ۴۵۰ میلیارد تومان تسهیلات در قالب سرمایه در گردش به واحدهای صنعتی استان قم شده است که این رقم تا پایان سال به هدف اصلی یعنی ۵۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، محمود سیجانی در آیین افتتاح فاز چهار طرح توسعه گروه بین‌المللی کارخانجات آذرخش در شهرک صنعتی محمود آباد قم، افزود: برای ارتقای جایگاه صنعت استان قم، علاوه بر تسهیلات پرداخت شده در بخش سرمایه در گردش، لازم است به دو مقوله تامین سرمایه ثابت مورد نیاز برای تکمیل واحدهای صنعتی نیمه تمام و همچنین تسهیلات بازسازی و نوسازی واحدهای صنعتی نیز، اهتمام لازم صورت گیرد.

وی بیان کرد: برخی از واحدهای صنعتی استان قدیمی هستند و نیاز به نوسازی تجهیزات و به کارگیری فناورهای نوین دارند، بنابراین لازم است، تسهیلات ارزان قیمت با همکاری بانک‌های عامل در اختیار آنان قرار گیرد.

سیجانی ادامه داد: استفاده از تجهیزات و فناوری‎های جدید، باعث می‎شود توان رقابتی واحدهای صنعتی برای حضور در بازارهای داخلی و بین‎المللی افزایش و فضای تولید و اشتغال استان بهبود یابد.

 

***راههای ارتقای توان رقابت‎پذیری واحدهای صنعتی استان قم

 

به گفته وی علاوه بر پرداخت تسهیلات ارزان قیمت، اصلاح ساختار نیروی انسانی، به کارگیری روش‎های جدید مدیریتی، انتقال واحدهای تولیدی به شهرک‎های صنعتی و ارائه مشوق‎های مالی در بخش بیمه و مالیات می‎تواند، توان رقابت‎پذیری واحدهای صنعتی استان قم را ارتقا دهد.

سیجانی بیان کرد: سمت و سوی حرکت صنعت استان قم به سمت استقرار صنایع دانش‎بنیان و پیشرفته است که بیشتر ارزش افزوده اقتصادی را ایجاد کند.

وی ادامه داد: به دنبال استفاده از نیروهای کارشناس و تحصیل کرده در واحدهای صنعتی استان قم هستیم و تلاش می‎کنیم بهره‎وری را در زنجیره تولید محصول‎های ساخت داخل افزایش دهیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: بر اساس سیاست‎گذار‎ی‎های انجام شده در حوزه صنعت قم، تقویت صنایعی که تکمیل‎کننده زنجیره تولید هستند و محصولات آن نیز صادر محور است، دنبال می‎شود.

 

***احیای بسیاری از واحدهای صنعتی تعطیل شده استان قم

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم، در پایان بیان کرد: بسیاری از واحدهای صنعتی تعطیل شده استان با حمایت مسئولان و حضور بخش خصوصی احیا شد و وضعیت بخش صنعت قم با تشکیل جلسه‎های هفتگی به صورت مستمر، پایش می‎شود.

گفتنی است این آیین با حضور علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، سید مهدی صادقی، استاندار قم و شماری از مسئولان ملی و استانی برگزار و از مسئولان شرکت آذرخش به دلیل فعالیت در مسیر ایجاد تولید و اشتغال تجلیل شد.

فاز چهارم شرکت آذرخش توسعه صنایع نسوز با توان تولید ۱۰ هزار تن محصول در سال در زمینی به مساحت ۴۳ هزار متر مربع در شهرک صنعتی محمود آباد قم ایجاد شده است و در زمینه تولید محصولاتی همچون آجرنمای داخلی و خارجی ساختمان، کفپوش و آجرنسوز کوره فعالیت می‌کند؛ این واحد صنعتی با اعتبار ۸۰۰ میلیارد ریال برای ۱۷۰ تن به صورت مستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − هشت =

کلید مقابل را فعال کنید