اخبار برگزیده

کد خبر:70945
پ
۱۲۰۰px-Morteza.bank1
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و وِیژه اقتصادی:

سرمایه‌گذاری جدید در مناطق آزاد کشور

دبیر شورایعالی مناطق آزاد از امضای قراردادهای جدید سرمایه‌گذاری به ارزش ۴٫۵ میلیارد دلار در این مناطق خبر داد.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد از امضای قراردادهای جدید سرمایه‌گذاری به ارزش ۴٫۵ میلیارد دلار در این مناطق خبر داد و اعلام کرد که در چهار سال اخیر، حدود ۹۰۰ میلیون دلار قرارداد در مناطق‌آزاد عملیاتی و اجرایی شده است.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، «مرتضی بانک» امروز (شنبه) در حاشیه نشست شورای معاونین، مشاورین، مدیران عامل سازمان های مناطق آزاد در محل فرودگاه امام خمینی (ره) در جمع خبرنگاران افزود: سرمایه‌گذارانی از کشورهای ترکیه، چین، ایتالیا، فرانسه و کره در مناطق آزاد سرمایه‌گذاری کرده‌اند که بنا به نوع فعالیت و با توجه به صنایع کوچک و متوسطی که در مناطـق‌ آزاد مشغول به فعالیت هستند، مشارکت خواهند کرد.

 

***ریشه فعالیت مناطق آزاد، فعالیت اقتصادی بر اساس همکاری با کشورهای همسایه

 

مشاور رئیس جمهوری با بیان اینکه فعالیت‌های اقتصادی در کشور در بعد بین‌المللی در چارچوب رقابت سالم و آزاد انجام می‌شود، افزود: ریشه فعالیت مناطق آزاد، فعالیت اقتصادی بر اساس همکاری و مشارکت با کشورهای همسایه است.

وی ادامه داد: امروز در مناطق آزاد، همکاری‌های مختلفی با کشورهای همجوار آغاز شده و ظرفیت‌های توسعه همکاری میان این مناطق با بازار کشورهای هدف وجود دارد.

بانک تاکید کرد: رقیب اصلی مناطق آزاد، کشورهایی هستند که بتوانند جدی‌تر و گسترده‌تر به توسعه همکاری‌های بین‌المللی اهتمام ورزند.

مشاور رییس جمهوری یادآور شد که با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان سرمایه‌گذاری‌های خارجی توافق‌های خوبی برای جذب سرمایه‌های جدید در مناطق آزاد انجام شده است.

بانک ابراز امیدواری کرد که مناطق آزاد بتوانند از سهم ۳۰ میلیارد دلار فاینانس جدید تعیین شده برای ایران بهره‌برداری مناسب را داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر شورایعالی مناطق آزاد، در پایان افزود: با همکاری بانک مرکزی، آیین‎نامه ایجاد بانک‌های خارجی در مناطق آزاد به صورت جامع‎تر و دقیق تهیه و به کمیسیون اقتصادی مجلس ارجاع داده شده است.

نشست شورای معاونین و مشاورین دبیرخانه شورا؛ مدیران عامل سازمان‎های مناطق آزاد و مدیران پروژه مناطق آزاد جدید و «شهرام آدم نژاد» مدیر فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) به میزبانی این فرودگاه در حال برگزاری است.

این نشست‌ها به تناوب در هر یک از مناطق آزاد کشور برگزار می‌شود و مدیران عامل سازمان‌ها با ظرفیت‎های هر منطقه آشنا می‎شوند؛ فرودگاه امام خمینی (ره)، دومین مقصد بازدید این مدیران پس از منطقه آزاد قشم است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع