اخبار برگزیده

کد خبر:70979
پ
n82857568-72230455
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ و نقل:

امضای قرارداد ساخت ۴۳۹ کیلومتر آزادراه

قرارداد مشارکت در ساخت ۴۳۹ کیلومتر آزادراه در ۶ محور مواصلاتی، با ۲۵ هزار میلیارد ریال اعتبار میان شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و بخش خصوصی به امضا رسید.

قرارداد مشارکت در ساخت ۴۳۹ کیلومتر آزادراه در ۶ محور مواصلاتی، با ۲۵ هزار میلیارد ریال اعتبار میان شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و بخش خصوصی به امضا رسید.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، «خیرالله خادمی» مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ و نقل کشور در آیین امضای این قرارداد که در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، گفت: این قرارداد مربوط به ساخت آزادراه‌های اردکان – مهریز، مشهد – قوچان، لامرد – پارسان، قطعه ۶ تبریز – ارومیه، کنارگذر شمالی اراک و کنارگذر شرق سیرجان است که با حضور وزیر راه و شهرسازی منعقد شد.

 

***سرمایه لازم برای پروژه آزادراه از سوی سرمایه‌گذاران داخلی انجام می‌شود

 

وی با بیان اینکه این برای نخستین بار است که ۶ قرارداد در یک روز امضا می‌شود، افزود: سرمایه لازم برای این پروژه از سوی سرمایه‌گذاران داخلی انجام می‌شود.

خادمی با بیان اینکه در بخش توسعه ریلی ٣ هزار و ۴۱۰ پروژه در حال انجام و ۵ هزار کیلومتر ریل جدید در حال مطالعه است، افزود: با اینکه متوسط ریل‌گذاری در کشور ۱۸۰ کیلومتر در سال است، تا پایان امسال ۵۱۶ کیلومتر ریل‌گذاری انجام شده، تحویل داده می‌شود.

خادمی با اشاره به اینکه ساخت ریل در کشور سالانه به ۹۱۹ کیلومتر رسیده است، یادآور شد که امسال پنج مرکز استان به شبکه ریلی متصل شده‌اند که به زودی این مسیرها تکمیل خواهند شد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل افزود: در بخش آزادراهی ۱۱۷۰ کیلومتر آزادراه در حال اجرا بوده و ۲۴۰۰ کیلومتر آزادراه در حال بهره‌برداری است.

 

***بهره‌برداری آزادراههای در حال ساخت در ۴ سال آینده

 

وی گفت: آزادراههای در حال ساخت، در ۴ سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

خادمی با بیان اینکه ۷۸۰۰ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در کشور در حال اجراست، افزود: ۱۲ هزار کیلومتر محور جدید روستایی نیز در حال انجام بوده و تاکنون ۵۲۰۰ کیلومتر راه روستایی تعمیر و بهسازی شده است.

خادمی گفت: ۱۱۱۳ کیلومتر آزادراه در سال گذشته اجرایی شد که برای اجرای آن ۸۷ هزار میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده بود و ۳۰ درصد آن را دولت تامین کرد.

خادمی افزود: قرارداد ساخت ۸۹۶۰ کیلومتر آزادراه جدید، در حال نهایی شدن است.

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ و نقل کشور ادامه داد: برای سرمایه‌گذاری در هفت محور مهم ریلی کشور، ۱۳۰ هزار میلیارد ریال هزینه خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع