کد خبر:70904
پ
Img20180307103629298

گسترش همکاری‏‌های عمرانی ، به دنبال تأسیس شرکت مشترک با عراق

وزیر صنعت معدن و تجارت، از تأسیس شرکت مشترک با عراقی‌ها برای فروش مصالح ساختمانی و گسترش همکاری‏‌های عمرانی در این کشور خبر داد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، از تأسیس شرکت مشترک با کشور عراق برای فروش مصالح ساختمانی و گسترش همکاری‏‌های عمرانی در این کشور خبر داد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان که در عراق به سر می‌برد، عصر دیروز در هتل محل اقامت هیأت اقتصادی اتاق ایران حاضر شد و به گفت و شنود با آن‌ها پرداخت و از تأسیس شرکت مشترک با عراقی‌ها برای فروش مصالح ساختمانی و گسترش همکاری‏‌های عمرانی در این کشور خبر داد.

 

محمد شریعتمداری با اشاره به اهمیت کار فعالان بخش‌خصوصی برای برقراری روابط خارجی گفت: برای ورود به بازار عراق در هر زمینه‌ای بایستی شرایط خاص این کشور را مورد توجه قرار دهیم.

 

ارتباط با عراق رو به پیشرفت است

وی با اشاره به ملاقات‌های متعدد خود با مقامات عراقی در طول اقامتش گفت: ارتباط با عراق رو به پیشرفت است و برای موفقیت در بازار عراق نظیر بازار سیمان، باید به دنبال کار مشترک با آنها باشیم.

 در زمینه گردشگری سلامت موقعیت خوبی داریم اما این بخش نیز نیاز به برنامه‌ریزی بیشتر دارد

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت یکی از مشکلات اساسی در خصوص سرمایه گذاری در کشورهای خارجی را تأمین منابع مالی دانست که در داخل باید برای این موضوع فکر شود و افزود: در گفتگو با مقامات عراقی برای پیگیری مطالبات، معوقات، جرائم و همچنین حل مشکلات عمومی قرار شد با تشکیل کمیسیون مشترک، این کار انجام شود.

 

محمد شریعتمداری با بیان اینکه قرار است برای حل مسائل بانکی که از جمله مهمترین مشکلات پروژه‏‌ها است، از طریق یورو و دیگر ارزهای رایج اقدام شود ادامه داد: برای فروش ملزومات و مصالح ساختمانی در بازار عراق، با تأسیس شرکت مشترک با عراقی‌ها به توافق رسیده‌ایم و از آنها خواستیم در مناقصات سقف مشخصی را برای شرکت‌های ایرانی با توجه به هم مرزی در نظر گیرند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وی در پایان  افزورد: ایجاد ستاد مشترک اقتصادی به جای کمیسیون مشترک برای حل مشکلات، فرصت جدیدی است که باید از آن نهایت استفاده را بکنیم.

 

انتهای پیام///

منبع
شاتا