اخبار برگزیده

کد خبر:70871
پ
photo_2018-03-07_11-48-12

کاغذبازی اداری بیشتر از تحریم‌ها به تولید فشار می‎آورد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت: یکی از اهداف ما شناساندن تولیدگران برتر به مردم است، چرا که این کار هم حمایت از تولید بوده و هم حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان به شمار می‎رود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت: یکی از اهداف ما شناساندن تولیدگران برتر به مردم است، چرا که این کار هم حمایت از تولید بوده و هم حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان به شمار می‎رود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، سید محمود نوابی شامگاه سه‎شنبه در آیین اختتامیه هفتمین جشنواره تقدیر از حامیان حقوق مصرف‌کنندگان استان فارس در شیراز افزود: بانک‎ها، محیط ‌زیست، مالیات و بیمه تأمین اجتماعی هر یک اکنون به ‌مانعی بر سر راه تولید تبدیل شده‌اند.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: کاغذبازی اداری بیشتر از تحریم‌ها به تولید فشار می‎آورد. این مقام مسئول بیان کرد: متأسفانه برخی سرمایه‌گذار را با سرمایه‌دار اشتباه می‏گیرند و با وجود قانون و مصوبه‏های بسیار در حمایت از سرمایه‏گذاران به آنها عمل نمی‏شود. نوابی افزود: همین موضوع سبب شده تا مردم پول خود را در بانک بگذارند و یا به بازار ارز و طلا سوق ‌دهند و در چنین شرایطی تولیدکننده باید دچار مشکلات فراوان باشد.

توجه به حقوق مصرف‏کنندگان، شرط موفقیت تولیدکنندگان

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر ضرورت توجه به خواسته‏های مشتریان بیان کرد: در شرایط کنونی اگر واحدهای تولیدی حامی حقوق مصرف‌کنندگان نباشند نمی‏توانند کاری را به جلو ببرند. نوابی با اشاره به برگزاری جشنواره‏های تقدیر از حامیان حقوق مصرف‏کنندگان در سطوح استانی و ملی اظهار داشت: مدیران شرکت‏هایی که جرأت می‏کنند داوطلبانه در چنین جشنواره‏هایی خود را در معرض داوری قرار دهند، چه مقام کسب کنند و چه موفق به کسب مقام نشوند قابل‌تقدیر و احترام هستند.

وی بیان کرد: هم اکنون استان فارس پرچمدار حمایت از حقوق مصرف‌‏کنندگان است و رتبه نخست را در این زمینه در کشور دارد. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از اهداف ما شناساندن تولیدگران برتر به مردم است چرا که این کار هم حمایت از تولید بوده و هم حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان به شمار می‏رود. نوابی اظهار کرد: نباید در شهر شیراز به عنوان شهر شعر و ادب، نگاه لطیف به کالای قاچاق وجود داشته باشد و خوشبختانه در استان فارس این مسأله به‌خوبی رعایت شده است، به گونه‏ای که مسئولان ذیربط موفق شده‏اند بیش از ۲٫۵ برابر میزان موردنظر کالای قاچاق را کشف کنند و از بین ببرند.

وی ادامه داد: هم اکنون بیش از پنج هزار و ۳۰۰ ناظر افتخاری حقوق مصرف‏کنندگان در کشور فعال هستند که بدون دریافت حقوق، گزارش‌های موثق را ارائه می‏کنند.

اهمیت کیفیت و قیمت کالا در رضایت مشتری

استاندار فارس نیز در این همایش گفت: در دنیای توسعه‏یافته همیشه با شناخت نیازهای بازار به تولید می‏رسند یعنی در ابتدا بایستی بازار مصرف محصولات معنا پیدا کند تا تولید قوت داشته باشد. اسماعیل تبادار افزود: در دنیای کنونی، تولیدکنندگان برای کسب بازار معمولا در تمامی عرصه‏ها از جمله جذب رضایت بیشتر مصرف‏کنندگان به رقابت می‏پردازند.

تجلیل از تولیدکنندگان برتراستان فارس در زمینه رعایت حقوق مصرف‏کنندگان

به گزارش خبرگزاری صنایع، وی در پایان اظهار داشت: هم اکنون رضایت مصرف‏کنندگان ناشی از محبوبیت کالا نیست و مؤلفه های کیفیت همراه با قیمت مناسب نقش تعیین کننده‏ای دارد. در این آیین از تولیدکنندگان برتراستان فارس در زمینه رعایت حقوق مصرف‏کنندگان با اهدای تندیس و هدایا تجلیل شد.

انتهای پیام///

منبع
خانه صنعت، معدن و تجارت ایران