کد خبر:70895
پ
گندم

همکاری ایران، روسیه و قزاقستان در زمینه تجارت گندم

به نقل از پایگاه اطلاع‎رسانی  وزارت جهاد کشاورزی، ایران، روسیه و قزاقستان بر پایه یک تفاهمنامه سه‎جانبه، در زمینه تجارت گندم همکاری می‎کنند.

به نقل از پایگاه اطلاع‎رسانی  وزارت جهاد کشاورزی، ایران، روسیه و قزاقستان بر پایه یک تفاهمنامه سه‎جانبه، در زمینه تجارت گندم همکاری می‎کنند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، این تفاهمنامه با هدف خودکفایی کشور در تولید گندم و بهره‎گیری از موقعیت جغرافیایی ایران، برای تبدیل شدن به مرکز صادراتی گندم و آرد منطقه امضا شد. با استفاده از این تفاهمنامه می‎توان مشکلات مرتبط با ظرفیت خالی کارخانه‎ها را رفع و ارزش افزوده و اشتغال ایجاد کرد. معاون توسعه بازرگانی و صنایع وزرات جهاد کشاورزی جمهوری اسلامی ایران، معاون وزیر کشاورزی روسیه و رئیس بخش صادرات شرکت ملی قراردادهای غذایی قزاقستان این یادداشت تفاهم را در سفارت ایران در مسکو، پاراف (پیش امضا) کردند. وزیران کشاورزی سه کشور بزودی نسخه نهایی این تفاهم همکاری را امضا می‎کنند.

افزایش سهم ایران از بازار تجارت آرد منطقه

به گزارش خبرگزاری سروش، بر پایه این تفاهمنامه، انتظار می‎رود فرآوری و بازصادرات آرد از ایران افزایش یابد و از مزیت‎های ترانزیتی کشور برای سوآپ گندم به سایر کشورهای منطقه بهره‎برداری شود. در این یادداشت تفاهم همکاری سه‎جانبه، امکان اعطای خطوط اعتباری توسط کشورهای روسیه و قزاقستان به شرکت‎های ایرانی و همچنین زمینه ایجاد بازارهای جدید در منطقه و توسعه بازارهای موجود در حوزه گندم و آرد وجود دارد و پیش‎بینی می‎شود با اجرای آن سهم ایران از بازار تجارت آرد منطقه افزایش یابد.

انتهای پیام///

منبع
خانه صنعت، معدن و وتجارت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 17 =

کلید مقابل را فعال کنید