کد خبر:70722
پ
۲۷۲۳۵۹۶

کنترل بازار شب عید توسط یک هزار و ۴۵۰ بازرس

رئیس اتاق اصناف ایران: در آستانه عید نوروز، یک هزار و ۴۵۰ بازرس اتاق اصناف، بازار شب عید را در سراسر کشور کنترل می‌کنند.

رئیس اتاق اصناف ایران: در آستانه عید نوروز، یک هزار و ۴۵۰ بازرس اتاق اصناف، بازار شب عید را در سراسر کشور کنترل می‌کنند.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، «علی فاضلی» از طرح تشدید بازرسی‌ها در بازار شب عید خبر داد و گفت: بازرسی‌ها افزایش پیدا کرده و بازرسان به صورت فعال در حال انجام وظیفه هستند.

وی تصریح کرد: البته من به روند بازرسی‌ها انتقاد دارم و معتقدم با یک هزار و ۴۵۰ بازرس نمی‌توان سه میلیون بنگاه را بخصوص در ایامی مانند شب عید کنترل کرد.

فاضلی افزود: با این حال، ساختار بازرسی اتحادیه ها را فعال‌تر کرده‌ایم و در ایام نوروز، علاوه بر بازرسان اتاق اصناف، حدود ۴۰۰ نفر نیز از سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان را در کنار خود داریم.

 

***دستفروشی مخالف منافع و اقتصاد ملی است

رئیس اتاق اصناف ایران، همچنین به موضوع دستفروش‌ها پرداخت و گفت: قانونگذار در مورد این مساله تکلیفی را بر عهده اتاق اصناف نگذاشته است اما این رویه‌ای که در کشور در قالب دستفروشی ایجاد شده، یکی از آسیب‌های جدی اقتصاد ملی است.

وی تاکید کرد: باید بپذیریم که در ایجاد اشتغال و درآمد با مشکل مواجه هستیم و این افراد نیز مستحق داشتن شغلی مناسب هستند اما این شیوه، شیوه درستی در اقتصاد یک کشور نیست.

فاضلی با بیان اینکه بخشی از این افراد در قالب باندهای سازمان‌یافته عمل می‌کنند، تاکید کرد: بخش زیادی از کالاهای قاچاق و کالاهای تاریخ مصرف گذشته در این شبکه گردش دارد.

فاضلی افزود: شهرداران کشور باید برای حل این معضل، که به اقتصاد ملی ضربه می‌زند، چاره‌ای بیاندیشند.

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس اتاق اصناف ایران در پایان گفت: ما با دستفروشی به شکلی که امروزه در کشور ما رایج شده مخالفیم؛ چرا که این موضوع را مخالف منافع و اقتصاد ملی می‌دانیم.

 

انتهای پیام///

منبع
ایرنا