کد خبر:70757
پ
۱۲۰۰۰۰۸۳۰۳٫۱۰۰۰x563

تولید برق از محل انرژی‌های تجدیدپذیر

گزارش‌های وزارت نیرو، از تیرماه سال ۸۸ تا انتهای بهمن‌ماه سال‌جاری نشان می‌دهد که حدود یک میلیارد و ۸۷۰ میلیون کیلووات ساعت برق از محل انرژی‌های تجدیدپذیر تولید شده است.

گزارش‌های وزارت نیرو، از تیرماه سال ۸۸ تا انتهای بهمن‌ماه سال‌جاری نشان می‌دهد که حدود یک میلیارد و ۸۷۰ میلیون کیلووات ساعت برق از محل انرژی‌های تجدیدپذیر تولید شده است.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، بر اساس اعلام سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی ایران (ساتبا) از تیرماه سال ۱۳۸۸ تا پایان بهمن‌ماه ۹۶، یک میلیارد و ۸۷۰ میلیون کیلووات ساعت از منابع تجدیدپذیر انرژی تولید شده که از این میان سهم بهمن‌ماه امسال برابر با ۵۹ میلیون کیلووات ساعت بوده است.

 

***میزان تولید برق از محل انرژی‌های تجدیدپذیر

 

براساس این گزارش این میزان تولید برق از محل انرژی‌های تجدیدپذیر توانسته چیزی حدود یک میلیون و ۲۹۱ هزار تن از انتشار گازهای گلخانه‌ای بکاهد که سهم بهمن‌ماه سال جاری حدود ۴۱ هزار تن بوده است.

 

همچنین این میزان تولید انرژی‌های نو باعث شده ۵۳۱ میلیون مترمکعب در مصرف سوخت‌های فسیلی در کشور که از عوامل اصلی آلایندگی هوا در کشور است، کاهش یابد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، این میزان تولید انرژی‌های نو باعث کاهش ۴۱۲ میلیون لیتری آب در سال‌های اخیر شده است که سهم بهمن‌ماه به تنهایی حدود ۱۳ میلیون لیتر بوده است. هم اکنون ۵۹۷ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر درون کشور در حال ساخت است و ۴۵۸ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر نیز در حال بهره‌برداری است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 5 =

کلید مقابل را فعال کنید