اخبار برگزیده

کد خبر:70738
پ
۲۶۵۲۴۳۹
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان:

افزایش تعداد کشورهای هدف صادراتی استان سمنان

رییس سازمان صنعت استان سمنان از رشد ۲۹ درصدی کشورهای هدف صادراتی این استان در سال ۹۶ خبر داد.

رییس سازمان صنعت استان سمنان از رشد ۲۹ درصدی کشورهای هدف صادراتی این استان در سال ۹۶ خبر داد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، بهروز اسودی در پنجمین جلسه کارگروه توسعه صادرات استان سمنان با اعلام این خبر، افزود: تعداد کشورهای هدف صادراتی استان در ۱۱ ماهه امسال ۴۵ کشور بوده که این رقم نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته (۳۵ کشور) ۲۹درصد افزایش داشته است.

 

وی با اشاره به عمده ترین کشورهای هدف صادراتی این استان، بیان کرد: افغانستان، عراق، پاکستان، کره، امارات، هند، ترکیه، ترکمنستان، هنگ کنگ، ویتنام، نیجریه، کانادا، رومانی، برزیل، اندونزی، سوریه، غنا، سودان ، قزاقستان ، سنگاپور ، قطر ، رومانی از مهمترین کشورهای هدف صادراتی در استان هستند.

اسودی افزود: در ۱۱ ماهه امسال بیش از ۳۷۳ هزار تن کالا به ارزش حدود ۱۶۶میلیون دلار کالا از گمرک استان صادر شده است که از نظر وزنی ۲۵ درصد و از نظر ارزشی ۲۶درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به فراوانی کالاهای صادراتی در استان گفت: بیشترین کالاهای صادراتی استان شامل هیدرو کربن سبک، شمش سرب، پودر لباسشویی، کاشی، کابل، سیمان، سود سوزآور، ظروف یکبار مصرف و کولر آبی هستند.

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس سازمان صنعت استان سمنان، با اشاره به دیگر دستور این نشست بیان کرد: بسته‌های حمایتی ذیل سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، ترویج تجاری و تشکیل شرکت‌های بزرگ صادراتی از مهمترین برنامه‌ها در جهت از میان برداشتن مشکلات و عوامل بازدارنده جهش صادراتی و تحقق هدف یک میلیارد دلاری صادرات غیر نفتی استان در سال آتی می‌باشند که در این نشست بحث و تبادل نظر شد.

 

 

انتهای پیام///

 

منبع
شاتا