کد خبر:70651
پ
gosht-v-morgh-new01
مديرعامل شرکت پشتيباني امور دام کشور:

عرضه گسترده گوشت قرمز، مرغ و تخم مرغ

عرضه گسترده گوشت قرمز، مرغ و تخم مرغ برای تنظیم بازار شب عید با نرخ‌های مصوب دولتی تا اطلاع ثانوی ادامه دارد.

عرضه گسترده گوشت قرمز، مرغ و تخم مرغ برای تنظیم بازار شب عید با نرخ‌های مصوب دولتی تا اطلاع ثانوی ادامه دارد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، «حمید ورناصری» با تاکید بر اینکه کمبودی در تامین محصولات پروتئینی شب عید و ایام نوروز نداریم افزود: از ابتدای اسفندماه عرضه محصولاتی همچون گوشت قرمز، مرغ و تخم مرغ به شکل گسترده شروع شده و در سال ۹۷ نیز ادامه خواهد داشت.

وی گفت: با حذف بخشی از مرغ‌های تخم‌گذار کشور به دلیل شیوع بیماری آنفلوانزای مرغی با کمبود تخم مرغ مورد نیاز کشور مواجه شدیم، به همین علت در کنار بخش خصوصی واردات بخشی از تخم مرغ انجام شد.

ورناصری با بیان این که سازمان دامپزشکی کشور مجوز ۶۰ هزارتن واردات تخم مرغ را صادر کرده است، اظهار داشت: تاکنون حدود ۱۰ هزارتن تخم مرغ ازجانب این شرکت از کشور ترکیه خریداری و وارد شده است.

 

***روزانه حدود ۲۵۰ تن تخم مرغ در تهران عرضه می‌شود

 

وی با اشاره به اینکه به طور میانگین روزانه حدود ۲۵۰ تن تخم مرغ در تهران عرضه می‌شود، تصریح کرد: واردات این شرکت در کنار واردات بخش خصوصی در روند نزولی قیمت این محصول در بازار تاثیر داشته است.

به گفته وی، هر شانه تخم مرغ با قیمت ۱۲۶ هزار ریال برای مصرف‌کنندگان در شبک‌های توزیع، سازمان میادین، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تعاونی‌های مصرف محلی سراسر کشور در حال عرضه است.

 

***واردات تخم مرغ از کشورهای اوکراین و جمهوری آذربایجان

 

وی با تاکید بر اینکه واردات تخم مرغ تا زمان متعادل شدن بازار ادامه دارد، اضافه کرد: برنامه واردات تخم مرغ از کشورهای اوکراین و جمهوری آذربایجان در دستور کار قرار دارد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور درباره قیمت گوشت مرغ منجمد نیز گفت: گوشت مرغ منجمد بدون هیچ محدودیتی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای، سازمان‌های میادین، مراکز مصرف عمده، سازمان ها و تعاونی‌های مصرف تمامی استان‌های سراسر کشور عرضه می‌شود.

به گفته وی، هر کیلوگرم گوشت مرغ منجمد به قیمت ۵۸ هزار ریال به فروشندگان عرضه می‌شود و با نرخ ۶۲ هزار ریال به دست مصرف‌کنندگان می‌رسد.

 

***گوشت قرمز مورد نیاز شب عید تامین است

 

ورناصری درباره واردات گوشت گوساله منجمد و گرم گوسفندی گفت: در ماه‌های گذشته شرکت پشتیبانی امور دام برای تنظیم بازار در کنار بخش خصوصی به واردات گوشت گوساله منجمد و گوسفندی گرم ادامه داده است و کمبودی برای تنظیم بازار شب عید و ایام نوروز نداریم.

وی اظهار داشت: قیمت هر کیلوگرم لاشه گوشت گوساله منجمد ۲۳۰ هزار ریال برای مصرف‌کنندگان است.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی ذخایر خوبی برای گوشت گوسفندی دارد، ادامه داد: محموله‌های گوشت گوسفندی گرم از کشورهای آسیای میانه و استرالیا در راه است و ما نگرانی برای بازار شب عید نداریم.

به گفته وی، هر کیلوگرم لاشه گوشت گوسفندی گرم با قیمت ۳۳۰ هزار ریال برای مصرف‌کنندگان در مراکز مختلف توزیع میادین، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و صنف بسته‌بندی گوشت عرضه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور، درپایان تصریح کرد: متقاضیان می‌توانند برای دریافت گوشت قرمز، گوشت مرغ و تخم مرغ مورد نیاز خود به ادارات کل این شرکت در استان‌ها مراجعه کنند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + دو =

کلید مقابل را فعال کنید