اخبار برگزیده

کد خبر:70537
پ
n82848425-72211902
شریعتمداری در دیدار با رئیس جمهوری ترکمنستان؛

فصل جدید مناسبات همه جانبه ایران و ترکمنستان در راه است

فصل جدید مناسبات همه جانبه دو کشور ایران و ترکمنستان با سفر آتی رئیس جمهور، در فروردین ماه سال ۹۷ به عشق آباد در راه است.

فصل جدید مناسبات همه جانبه دو کشور ایران و ترکمنستان با سفر آتی رئیس جمهور، در فروردین ماه سال ۹۷ به عشق آباد در راه است.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران،  محمد شریعتمداری که در راس یک هیات عالی رتبه به منظور حضور در مراسم افتتاح نمایشگاه اختصاصی ایران به عشق آباد سفر کرده است، روز پنجشنبه با رئیس جمهوری ترکمنستان دیدار و گفت و گو کرد.

 

روابط و همکاری‌های همه جانبه بین ایران و ترکمنستان

شریعتمداری و «قربانقلی بردی‌محمداف» رئیس جمهوری ترکمنستان در این دیدار که در محل کاخ ریاست جمهوری این کشور برگزار شد، طیف وسیعی از مسائل روند فعلی و دورنمای روابط و همکاری‌های همه جانبه بین ایران و ترکمنستان را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

رئیس جمهوری ترکمنستان درآغاز این دیدار با اظهار خرسندی از برگزاری چهاردهمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در عشق‌آباد و همایش مشترک تجاری،تآکید کرد: برگزاری چنین برنامه‌هایی باعث گسترش مناسبات اقتصادی و تجاری بین دو کشور دوست و همسایه و نیز تعاملات منطقه‌ای و بین‌المللی دو کشور می‌شود.

 

نقش مهم برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری

بردی محمداف با اشاره به اشتراکات فراوان تاریخی و فرهنگی بین ملت ترکمنستان و جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: دو کشور از ظرفیت‌های فراوان در زمینه توسعه و گسترش هر چه بیشتر مناسبات سیاسی، اقتصادی، تجاری، فرهنگی، انسانی، علمی و آموزشی و نیز همکاری در عرصه بین‌المللی و منطقه‌ای برخوردار هستند و برگزاری چنین نمایشگاه و همایش‌های مشترک تجاری و نیز برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری نقش مهمی را ایفا می‌کند.

شریعتمداری در این دیدار گفت: تهران مصمم به گسترش روابط و همکاری همه جانبه و بلند مدت با عشق‌آباد است و سفر آتی «حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران به عشق‌آباد که در فروردین سال ۹۷ صورت می گیرد، فصل جدیدی در مناسبات دوستانه و برادانه بین دو کشور ایجاد خواهد کرد.

 

دیدار وزیر صنعت با وزیر امور خارجه ترکمنستان 

وزیر صنعت، معدن و تجارت سپس به محل ساختمان وزارت امور خارجه ترکمنستان رفت و با «رشید مرداف» وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفتگو کرد.

چهاردهمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه در محل سالن نمایشگاه سازمان اتاق بازرگانی وصنایع ترکمنستان در عشق‌آباد با حضور وزیرصنعت، معدن وتجاری کشورمان و با حضور بیش از ۶۰ شرکت ایرانی آغازبه کارکرد و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری صنایع، همایش مشترک تجاری جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان نیز روز جمعه در سالن نمایشگاهی اتاق صنایع و بازرگانی ترکمنستان با حضور فعالان بخش خصوصی و دولتی دو کشور برگزار می شود.

انتهای پیام///

منبع
شاتا