کد خبر:70578
پ
۷۹۹۰۷_orig
مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی:

بخش حمل و نقل، دارای بیشترین نرخ فروش گاز طبیعی

بیشترین نرخ فروش گاز طبیعی در کشور مربوط به بخش حمل و نقل است که اگر توسعه پیدا کند درآمد دولت را افزایش خواهد داد.

بیشترین نرخ فروش گاز طبیعی در کشور مربوط به بخش حمل و نقل است که اگر توسعه پیدا کند درآمد دولت را افزایش خواهد داد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در نشستی با بیان این خبر که فروش CNG در کشور از درآمد صادراتی آن بالاتر است، گفت: بیشترین نرخ فروش گاز طبیعی در کشور مربوط به بخش حمل و نقل است که اگر توسعه پیدا کند درآمد دولت را افزایش خواهد داد.

 

سید محمد رضا موسوی خواه در نشستی با حضور اسدالله قره‌خانی‌ نماینده مجلس در حوزه نفت و انرژی، نمایندگان انجمن صنفی جایگاه‌ها و سازندگان تجهیزات سی ان جی، گفت: انجمن‌های صنفی می‌توانند با همکاری وزارت کشور در بحث بازرسی‌ها ورود پیدا کنند.

وی با ارائه پیشنهادی پیرامون جایگزینی تمام مخازن قدیمی با مخازن جدید، ادامه داد: این جایگزینی بدون هزینه خیلی توجیه اقتصادی دارد و با همکاری همه جانبه از سوی دستگاه‌های ذیربط علاوه بر سود‌آوری برای دولت و مردم در کاهش آلاینده‌های هوا نیز تاثیرگذار خواهد بود.

موسوی‌خواه با اشاره به اینکه در حال حاضر آلودگی هوا هیچ ارتباطی به فرآورده‌های نفتی ندارد، اظهار کرد که خروجی‌های مربوط به سوخت در حد استاندارد و حتی پایین‌تر از شاخص‌‎ها است.

وی در ادامه خواستار همکاری و تعامل همه جانبه از سوی مجلس و صنف جایگاهداران سی ان جی شد و گفت: وزارت نفت، شرکت‌های پالایش و پخش و پخش فرآورده‌های نفتی آمادگی خود را در زمینه ارتقای این صنعت و جایگزینی آن با دیگر سوخت‌ها اعلام کرده است.

به گفته وی، در حال حاضر از ظرفیت ۶۰ درصد سی ان جی در کشور، فقط ۲۰ درصد استفاده می‌شود که امید است با ایجاد زیر ساخت‎های لازم این رقم افزایش یابد و به حد مطلوب برسد.

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، در پایان ارتباط مستمر و مستقیم مسوولین شرکت با مجلس شورای اسلامی را خواستار شد و از اختصاص اتاق تشکل‎های صنفی در ستاد پخش خبر داد.

 

انتهای پیام///

منبع
شرکت ملی پخش فرآورده‌های ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − یک =

کلید مقابل را فعال کنید