کد خبر:70486
پ
vahed sanati sar pol zahab
رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان کرمانشاه:

احیای واحدهای صنعتی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه

رییس سازمان صنعت استان کرمانشاه از احیای بیش از ۲۰ واحد صنعتی در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ، با دریافت تسهیلات مورد نیاز خبر داد.

رییس سازمان صنعت استان کرمانشاه از احیای بیش از ۲۰ واحد صنعتی در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ، با دریافت تسهیلات مورد نیاز خبر داد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، سید نعمت‌اله حقیقی در خصوص آخرین وضعیت واحدهای مستقر در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ، گفت:

آوار‌برداری واحدهایی که مدیران آن‌ها موافق این امر بوده‌اند، انجام شده است و در بخش تسهیلات نیز با پیگیری‌های استاندار کرمانشاه، ۲۰۰ میلیاردتومان به عنوان سرمایه ثابت و ۲۰۰ میلیاردتومان به عنوان سرمایه در گردش از محل صندوق توسعه ملی برای واحدهای منطقه با سود پایین در نظر گرفته شده است.

 

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۲۰ واحد به چرخه تولید برگشته‌اند، تصریح کرد: مدیران واحدهای صنعتی می‌توانند پس از انجام مراحل اداری ( که با دستور استاندار در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام خواهد شد ) و تحویل وثایق درخواستی بانک‌ها، این تسهیلات را به سرعت دریافت و نسبت به راه‌اندازی واحد خود اقدام کنند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در زلزله اخیر ۱۳۹۶ که در نزدیکی ازگله، استان کرمانشاه رخ داد، ۷ هزار واحد صنعتی دچار خسارت شدند و حدود ۸۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۵۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم شغل خود را از دست دادند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع