کد خبر:70460
پ
روحانی- هرمزگان۲۲
همزمان با سفر رییس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت انجام می‌شود؛

بهره‌برداری از ۷ پروژه تولیدی صنعتی و معدنی در هرمزگان

همزمان با سفر روحانی و محمد شریعتمداری به استان هرمزگان ۷ پروژه تولیدی صنعتی و معدنی با سرمایه گذاری ریالی ۸ هزار و ۴۸۹ میلیارد ریال و با اشتغال یک هزار و ۶۲ نفر در این استان به بهره برداری می‌رسد.

همزمان با سفر روحانی و محمد شریعتمداری به استان هرمزگان ۷ پروژه تولیدی صنعتی و معدنی با سرمایه گذاری ریالی ۸ هزار و ۴۸۹ میلیارد ریال و با اشتغال یک هزار و ۶۲ نفر در این استان به بهره برداری می‌رسد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، در این سفر فاز نخست شرکت صبا فولاد خلیج فارس با حضور رییس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت با تولید ۱.۵میلیون تن آهن اسفنجی (بریکت گرم) با اشتغال ۲۸۳ نفر مستقیم به بهره برداری خواهد رسید.

 

افتتاح اولین واحد تولید بریکت گرم (HBI ) با رویکرد صادراتی در استان هرمزگان

میزان سرمایه گذاری این پروژه شش هزار و ۷۲۰ میلیارد ریال است که با سرمایه شرکت سرمایه گذاری و صندوق بازنشستگی کشوری انجام شده و با پیشرفت ۱۰۰ درصد در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس قرار دارد و با راه اندازی این طرح شاهد افتتاح اولین واحد تولید بریکت گرم (HBI ) با رویکرد صادراتی در استان هرمزگان خواهیم بود.

 

همچنین ۶ پروژه و طرح صنعتی و معدنی دیگر به همت بخش خصوصی، با سرمایه گذاری ۱۱ هزار و ۱۵ میلیارد ریال در سطح این استان مورد بهره برداری قرار می‌گیرند که با بهره‌برداری از آن‌ها زمینه‌ اشتغال برای ۷۷۹ نفر در سطح این استان فراهم می‌شود.

 

بیشتر این واحدها در مرکز استان و تعدادی در شهرستان‌های تابعه قرار دارند که براساس برنامه‌ زمان بندی به صورت منظم و ویدیو کنفرانسی با حضور ریس جمهور افتتاح خواهد شد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، این پروژها شامل طرح‌های تولیدی و صنعتی شامل فرآوردهای نفتی سیه فام تولید کننده انواع قیر، شرکت معماران تجارت آفتاب تولید هیدروکربن‌های سبک وسنگین ، شرکت پترو پاسارگاد هرمزگان تولیدی انواع قیر ، آغاز عملیات کلنگ زنی شهرک صنایع دریایی، پروژه ژئوفیزیک هوایی و همچنین آغاز بهره برداری بندرگاه منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان هستند.

 

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران