کد خبر:70316
پ
neshast
معاون امور صنایع وزارت صنعت، صنعت معدن و تجارت:

انتشار اوراق مرابحه برای حمایت از قطعه‌سازان

نوسازی و بهسازی خطوط تولید قطعه‎سازها در دستور کار است و برای حمایت از قطعه‌سازان اوراق مرابحه با همکاری شبکه بانکی به زودی منتشر می‌شود.

نوسازی و بهسازی خطوط تولید قطعه‎سازها در دستور کار است و برای حمایت از قطعه‌سازان اوراق مرابحه با همکاری شبکه بانکی به زودی منتشر می‌شود.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، محسن صالحی نیا، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشست خبری با خبرنگاران، ضمن اعلام خبر انتشار اوراق مرابحه برای حمایت از قطعه‌سازان ، در مورد شرکت ایکاپ گفت: ایکاپ تاکنون حدود ۲ هزار و ۲۰۰ دستگاه پژو ۲۰۰۸ تولید کرده است و اکنون تولید روزانه ایکاپ ۹۰ دستگاه در روز است و سال آینده به ۱۲۰ دستگاه در روز می‎رسد.

 

وی افزود: قطعه‌سازان از نحوه قراردادها، شیوه پرداخت‎ها و گرید‎بندی قراردادهای خود با ایکاپ راضی هستند.

 

صالحی نیا گفت: هر چند قرارداد سایپا سیتروئن از برنامه حدود دوماه عقب هست، اما روال طبیعی خود را طی می‎کند و جای نگرانی نیست و قرار است اواسط تیرماه استارت کار شروع شود.

 

معاون امور صنایع وزارت صنعت، اعلام کرد: در راستای قرارداد ماموت و فولکس واگن با حدود ۲۹ قطعه ساز قرارداد منعقد شده است و این قرارداد با ۳۰ تولید داخلی آغاز می‎شود و بر اساس پیش‌بینی‌ها و قولی که سرمایه‌گذار داده است از شهریورماه، تولید در محل کارخانه را خواهیم داشت.

 

وی گفت: بر خلاف آنچه در رسانه‌ها مطرح شد تاکنون درخواستی از داتیس خودرو برای سرمایه‌گذاری در تولید خودرو دریافت نشده است، درخواست این شرکت شاید در زمینه واردات خودرو باشد. ما با این شرکت جلسه‌ای برای رسیدگی و بررسی موضوع خواهیم داشت.

 

صالحی نیا اظهار کرد: هپکو و آذراب به سبب ماهیت گسترده فعالیت‎شان از نظر بزرگ بودن، تعداد پرسنل، دانش فنی، بازار و تکنولوژی با مشکلاتی مواجه شدند که قدم‎های خوبی برای حل این مشکلات با همکاری دستگاه‌های ذیربط برداشته شد.

 

وی گفت: هپکو و آذراب به سبب ماهیت گسترده فعالیت‎شان از نظر بزرگ بودن، تعداد پرسنل، دانش فنی، بازار و تکنولوژی با مشکلاتی مواجه شدند که قدمهای خوبی برای حل این مشکلات، با همکاری دستگاه‌های ذیربط برداشته شده و حقوق و معوقات کارکنان هپکو تا دیماه پرداخت شده و برای بازاریابی محصولات این شرکت برنامه‎هایی داریم.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون امور صنایع وزارت صنعت، در پایان گفت: تسهیلاتی به میزان حدود ۴۰ میلیارد تومان در چند مقطع زمانی مختلف به شرکت آذراب داده شد که بخشی از کمک‎ها به صورت ضمانت‌نامه بود، تیم مدیرتی قوی آنجا مستقر شد و کارها به جلو می‎رود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید