اخبار برگزیده

کد خبر:70025
پ
۵۷۵۹۰۱۰۰
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان:

وام ازدواج ۱۵ میلیونی شامل متقاضیان سال ۹۶ می‌شود؟

افرادی که در حال حاضر در نوبت دریافت وام قرار دارند و بعد از ابلاغ بانک مرکزی وامشان را دریافت کنند، مشمول دریافت وام ازدواج ۱۵ میلیون تومانی خواهند شد.

افرادی که در حال حاضر در نوبت دریافت وام قرار دارند و بعد از ابلاغ بانک مرکزی وامشان را دریافت کنند، مشمول دریافت وام ازدواج ۱۵ میلیون تومانی خواهند شد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع ایران، محمد مهدی تندگویان، با بیان اینکه دستور العمل پرداخت وام ازدواج از سوی بانک مرکزی صادر می‎شود و در اختیار معاونت ساماندهی امور جوانان نیست، افزود: با این وجود از زمانی‌ که وام ازدواج از سه به ۱۰ میلیون تومان افزایش یافت، کسانی که در نوبت وام بودند، ۱۰ میلیون تومان وام دریافت کردند. به عبارت دیگر وام ۱۰ میلیونی شامل حال کسانی که تشکیل پرونده داده اما هنوز وامشان را دریافت نکرده بودند، نیز شد.

 

***شمول وام ازدواج ۱۵ میلیونی برای افردی که درخواست وام داده و آن را دریافت نکرده

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر هر فردی که درخواست وام داده باشد عملا در نوبت دریافت وام قرار دارد، اظهار کرد: با این وجود ممکن است به علت افزایش این مبلغ به لحاظ تامین ضامن نیز با تغییراتی رو به رو شوند. بنابراین در حال حاضر هر فردی درخواست وام داده و آن را دریافت نکرده باشد، در نوبت وام ۱۵ میلیونی قرار می‌گیرد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون ساماندهی امور جوانان، در پایان تصریح کرد: افزایش وام ازدواج به ۱۵ میلیون تومان چند روز پیش در مجلس به طور قطعی تصویب شده است، اما از روزی که بانک مرکزی این مبلغ را به بانک‎ها ابلاغ کند، افراد می‎توانند ۱۵ میلیون تومان وام دریافت می‎کنند. در حال حاضر این بودجه تصویب شده و تا زمانیکه در دولت ابلاغ شود ممکن است زمانی طول بکشد و به اواسط فروردین برسد، به این ترتیب افراد باقی مانده بعد از ابلاغ این بودجه وام ۱۵ میلیون تومانی را دریافت خواهند کرد.

 

انتهای پیام///

منبع
ایسنا