کد خبر:69422
پ
۱۸۴A5375_resize-min
مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت:

افزایش ۱۵ درصدی صادرات صنایع نساجی و پوشاک

صادرات صنایع نساجی و پوشاک در ۱۰ ماهه امسال ۸۰۵ میلیون دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۵ درصد افزایش داشته است.

صادرات صنایع نساجی و پوشاک در ۱۰ ماهه امسال ۸۰۵ میلیون دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۵ درصد افزایش داشته است.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع ایران، افسانه محرابی ضمن اشاره به افزایش صادرات صنایع نساجی و پوشاک ، افزود: از ابتدای شروع به کار دولت دوازدهم افزایش صادرات شتاب بیشتری پیدا کرد به طوری که در دوره ۵ ماهه دولت دوازدهم (تا اواخر دی ماه) شاهد افزایش ۲۸ درصدی صادرات نسبت به مدت مشابه پارسال بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه تولید محصولات نیز روند رو به افزایشی داشته است، تصریح کرد: به طور متوسط در ۵ ماهه دولت دوازدهم (منتهی به پایان دی ماه) تولید محصولات منتخب افزایش ۱۰ درصدی نسبت به مدت مشابه قبل از آن داشته است.

محرابی یکی از برنامه‌های حمایتی وزارت صنعت، معدن و تجارت را ایجاد شرایطی جهت مشارکت با برندهای مطرح دنیا دانست و گفت: در این راستا اجرای ماده ۳ دستورالعمل نحوه صدور گواهی فعالیت نمایندگان و شعب شرکت‌های خارجی عرضه کننده پوشاک در ایران و دارای نام و نشان تجاری (برند) مبنی بر سفارش و تولید بخشی از واردات از طریق تولید‌کنندگان داخلی، زمینه و بستر مناسبی جهت تبادل اطلاعات، پیشرفت و برند‌سازی در واحدهای تولیدی را ایجاد خواهد کرد.

***توافق یک برند معتبر خارجی با بیش از ۱۵ شرکت داخلی برای تولید در ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان با اعلام اینکه در حال حاضر یکی از این برندها با بیش از ۱۵ شرکت داخلی توافقنامه جهت تولید در ایران امضا کرده است، ادامه داد: این برند برای ۷ شرکت با بیش از یک میلیون و ۱۸۸ هزار یورو حجم سفارشات اولیه و آزمایشی درخواست خرید قطعی کرده و اولین محصول تولید ایران در بازار عرضه شده است.

 

انتهای پیام///

منبع
شاتا