کد خبر:69361
پ
۲۴۰۸
روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن ایران:

افزایش ۱۴ درصدی تولید آهن اسفنجی

میزان تولید گندله آهن شرکت‌های بزرگ سنگ آهن، در ۱۰ ماهه نخست سال، ۲۵ درصد و تولید آهن اسفنجی نیز ۱۴ درصد افزایش یافت.

میزان تولید گندله آهن شرکت‌های بزرگ سنگ آهن، در ۱۰ ماهه نخست سال، ۲۵ درصد و تولید آهن اسفنجی نیز ۱۴ درصد افزایش یافت.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع ایران، ۵ شرکت بزرگ تولیدکننده از ابتدای فروردین تا پایان دی امسال، ۲۶ میلیون و ۴۴۸ هزار و ۹۱۷ تن گندله سنگ آهن تولید کردند.

از این میزان، شرکت‌های گل‌گهر ۹ میلیون و ۱۷۱ هزار و ۹۸۷ تن، فولاد مبارکه ۶ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۳۷۴ تن، فولاد خوزستان ۵ میلیون و ۳۷۰ هزار و ۲۳۳ تن، چادرملو ۲ میلیون و ۸۹۳ هزار و ۷۹۷ تن و هلدینگ خاورمیانه ۲ میلیون و ۶۸۲ هزار و ۵۲۶ تن تولید کردند.

میزان تولید این شرکت‌ها در ماه دی، ۲ میلیون و ۸۲۰ هزار و ۹۰ تن بود که در مقایسه با آمار مدت مشابه سال گذشته، ۲۱ درصد رشد نشان می‌دهد.

 

***رشد ۱۴ درصدی تولید آهن اسفنجی

 

۱۰ شرکت تولیدکننده آهن اسفنجی شامل فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، فولاد کاوه جنوب، فولاد هرمزگان، فولاد خراسان، سبا، فولاد سفید دشت، آهن و فولاد غدیر، ذوب آهن اصفهان و هلدینگ خاورمیانه طی ۱۰ ماهه امسال، ۱۵ میلیون و ۸۴۰ هزار و ۸۸۳ تن آهن اسفنجی تولید کردند که در مقایسه با آمار مدت مشابه سال گذشته، ۱۴ درصد رشد نشان می‎دهد.

 

این شرکت‎ها در ماه دی، یک میلیون و ۵۲۰ هزار و ۱۲۴ تن آهن اسفنجی تولید کردند که نسبت به آمار مدت مشابه سال گذشته، ۱۱ درصد رشد یافت.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شرکت بزرگ تولید‎کننده کنسانتره آهن کشور از ابتدای فروردین تا پایان دی امسال، ۳۱ میلیون و ۱۸۱ هزار و ۴۸۵ تن کنسانتره تولید کردند که در مقایسه با میزان تولید مدت مشابه سال گذشته، ۱۶ درصد افزایش نشان می‌دهد.

 

از این میزان، شرکت‌های گل گهر ۱۱ میلیون و ۵۳۸ هزار و ۱۱۴ تن، چادرملو ۷ میلیون و ۵۸ هزار و ۵۱۰ تن، سنگ‌آهن مرکزی ۴ میلیون و ۱۱۵ هزار و ۷۵۹ تن، گهر زمین ۳ میلیون و ۴۲۷ هزار و ۹۶۵ تن، هلدینگ خاورمیانه ۳ میلیون و ۳۲۹ هزار و ۱۶۱ تن و اپال پارسیان سنگان یک میلیون و ۷۱۱ هزار و ۹۷۶ تن تولید کردند.

 

انتهای پیام///

منبع
ایمیدرو