کد خبر:69344
پ
علی+اصغر+مونسان
در نشست با استاندار و جمعی از کارآفرینان صنعت گردشگری مازندران؛

اعطا تسهیلات به کارآفرینان صنعت گردشگری

رئیس سازمان میراث فرهنگی از اعطای هزار میلیارد تومان تسهیلات به کارآفرینان صنعت گردشگری از محل منابع صندوق توسعه ملی خبر داد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی از اعطای هزار میلیارد تومان تسهیلات به کارآفرینان صنعت گردشگری از محل منابع صندوق توسعه ملی خبر داد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع ایران، علی اصغر مونسان در نشست با استاندار و جمعی از کارآفرینان صنعت‌گردشگری مازندران افزود: آداب، رسوم و آیین ماندگار در شمال و جنوب کشور باعث شده است تا صنعت گردشگری ، از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

وی گفت: مازندران یکی از استان‌های سرآمد گردشگری در کشور است و رتبه خوبی دارد، اما مشکلاتی دارد که باید برای رفع آن برنامه‌ریزی کرد.

صنعت گردشگری به صنعت سوم در دنیا تبدیل شده است

مونسان افزود: با نگاه ویژه استاندار‌های گلستان، مازندران و گیلان شاهد ایجاد خط شمال در حوزه گردشگری هستیم و با استقرار این استانداران به توسعه گردشگری در شمال کشور امیدوار هستیم.

وی با بیان اینکه صنعت گردشگری به صنعت سوم در دنیا تبدیل شده است، گفت: سرعت اشتغال در این بخش ۲ و نیم برابر سایر بخش‌هاست و از هر ۱۱ شغل در دنیا یکی مربوط به گردشگری است.

مونسان افزود: با هزینه کردن ۵۰ میلیون تومان می‌توان یک شغل در صنعت گردشگری ایجاد کرد.

وی گفت: گردشگری به نشاط اجتماعی کمک و در موضوعاتی مانند بوم‌گردی شغل و درآمد ایجاد می‌کند، اما متأسفانه آن طور که باید به صنعت گردشگری توجه نشده است که امیدواریم به این صنعت بیش از پیش توجه شود.

مونسان افزود: برای تحول درصنعت گردشگری تلاش می‌کنیم و چنانچه این صنعت مانند نفت اهمیت یافت، آن وقت است که جایگاه خود را به خوبی پیدا خواهد کرد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی در پایان تصریح کرد: سیگنال‌های خوبی در این باره در کشور وجود دارد و اتفاقات خوبی در این حوزه رخ داده، اما برای اینکه به جایگاه واقعی خود برسد نیازمند تلاش همگانی است.

 

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع رسانی و اخبار صنایع