کد خبر:69306
پ
مسعودکرباسیان

امضا ۱۵سند تفاهم و همکاری در زمینه‎های مختلف با هند

۱۵ سند همکاری در بخش‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی و حوزه‎های دیگر، میان ایران و هند در دهلی نو به امضا خواهد رسید.

۱۵سند همکاری در بخش‌های مختلفی میان ایران و هند در دهلی نو به امضا خواهد رسید.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع ایران، « مسعود کرباسیان » وزیر اقتصاد در تشریح دستاوردهای سفر رئیس جمهوری و هیئت بلند پایه سیاسی و اقتصادی همراه ایشان به هند گفت: برنامه‌های سفر امروز بیشتر جنبه فرهنگی داشت و با ایرانیان مقیم حیدرآباد، مردم، علما و دانشمندان حیدرآبادی دیدار داشتیم.

 

در زمینه اقتصادی نیز سند همکاری‌هایی به امضا خواهد رسید. از چند ماه گذشته مذاکراتی در این زمینه داشته ایم و تفاهمات و یادداشت تفاهمات و نامه هایی در این زمینه نهایی شده است و به امضا خواهد رسید.

 

 

امضا ۱۵سند تفاهم و همکاری در زمینه‎های مختلف با هند

 

وی با بیان اینکه ۱۵ سند همکاری در بخش‌های مختلف میان ایران و هند در دهلی نو به امضا خواهد رسید گفت: این سندها در زمینه اقتصادی، فرهنگی، کشاورزی، محیط زیست، راه و راه آهن و حوزه‌های دیگر موردعلاقه دو کشور است. 

 

کرباسیان گفت:  یکی از مهمترین سندهای همکاری که میان مقامات دو کشور امضاء خواهد شد درباره بند چابهار و بحث ترانزیت از بندر است که می تواند هند را به آسیای مرکزی متصل کند.

 

وی در ادامه در خصوص وضعیت مبادلات بانکی ایران و هند نیز گفت: هند یکی از بزرگترین واردکنندگان نفت و محصولات پتروشیمی از ایران است و صادرات به این کشور نیز به خوبی ادامه دارد و در حال حاضر مشکلی در زمینه بانکی و مالی با این کشر نداریم.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر اقتصاد تاکید کرد اندک مسایل جزئی در خصوص تبادلات بانکی  میان دو کشور نیز در این سفر مورد بررسی قرار گرفته و انشالله حل و فصل می شود.

 

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع رسانی و اخبار صنایع