اخبار برگزیده

کد خبر:69161
پ
۷۵۷۰۰۸_۲۷۹
وزیر صنعت، معدن و تجارت:

نظارت چند جانبه بر بازار از ۱۵ اسفند

وزیر صنعت، از نظارت چند جانبه بر بازار از ۱۵ اسفند خبر داد و گفت که کنترل کیفیت کالاها در بازار شب عید تشدید می‌شود.

وزیر صنعت، از نظارت چند جانبه بر بازار از ۱۵ اسفند خبر داد و گفت که کنترل کیفیت کالاها در بازار شب عید تشدید می‌شود.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع ایران، محمد شریعتمداری افزود: مردم اطمینان داشته باشند در کنار تدابیر مختلف اندیشیده شده برای تامین کالاهای مورد نیاز شب عید و نظارت بر قیمت آنها، به کیفیت این کالاها و محصولات توجه ویژه می‎شود.

 

وی با تاکید به نظارت چند جانبه بر بازار از ۱۵ اسفند، گفت: با تشکیل جلسه ستاد تنظیم بازار برای شب عید ، تمامی نیازهای مورد نیاز این بازار دیده شده و با خرید از تولید‌کنندگان به نقاط مختلف کشور حمل و در زمان مشخصی که از سوی اتحادیه‌ها و اصناف اعلام خواهد شد ، توزیع می‌شود.

 

وزیر صنعت با تاکید بر این که کالاهای اساسی مورد نیاز مردم به اندازه کافی در انبارهای کشور ذخیره شده و جای هیچ نگرانی نیست، تاکید کرد: این کالاها از طریق فروشگاههای زنجیره‌ای و همچنین با تشخیص اتاق‌های اصناف برپائی نمایشگاههای فروش بهاره در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

 

وی با اشاره به تشدید نظارت سازمان‌های تعزیرات حکومتی و حمایت از حقوق تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان بر بازار شب عید، گفت که نظارت این دستگاهها بر کیفیت محصولات هم اعمال می‌شود و هماهنگی‌های لازم نیز بین دستگاههای مختلف برای ارائه خدمات لازم به مردم در ایام نوروز اندیشیده شده است.

 

شریعتمداری اضافه کرد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز در جلسه ستاد تنظیم بازار گزارش خوبی از تشکیل کمیته نظارت بر سفرهای مردم در ایام نوروز ارائه داد و ما هم نقاط پر مهمان‌پذیر را مورد توجه جدی قرار داده‌ایم.

 

وی ادامه داد: در این جلسه، وزارت جهاد کشاورزی هم خبرهای بسیار خوبی مبنی بر کامل بودن موجودی انبارهای کشور در بخش خصوصی و دولتی در رابطه با کالاهای اساسی و ضروری مردم شت و اطمینان داد که هیچ نگرانی برای کالاهای اساسی مورد نیاز مردم مانند میوه وجود ندارد.

 

***بی تاثیر بودن نوسانات نرخ ارز در بخش صنعتی

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا نوسانات نرخ ارز بر واحدهای تولیدی و صنعتی کشور هم اثرگذاری داشته است؟ گفت: با وجود نوسانات نرخ ارز، امر تولید و صادرات کشور از ثبات نرخ ارز و تغییرات منطقی و قابل پیش‌بینی بهره می‌برند.

 

وی افزود: واحدهای تولیدی و صنعتی از تغییرات غیر منطقی لطمه خواهند دید و این واقعیتی غیرقابل انکار برای صنعت کشور است اما اتخاذ سیاست‌های کمک‌ کننده به حل مشکل را باید مسئولان ذیربط مطرح کنند.

 

شریعتمداری سیاست دولت تدبیر و امید را دور نگه داشتن بخش تولیدی از آسیب‌های ناشی از تغییرات نرخ ارز دانست و گفت: دولت سیاست‌هایی در این زمینه اتخاذ کرده و به اطلاع مردم خواهد رسید و مسیر را طی خواهیم کرد .

 

وزیر صنعت یکی از مشکلات کشور را اظهار نظر برخی افراد غیرکارشناس و غیر مرتبط در حوزه های تخصصی دانست و افزود: سیاست‌ها، مسایل و تحولات ارزی را باید رئیس بانک مرکزی و یا معاون اقتصادی رئیس‌ جمهوری به اطلاع مردم برسانند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان تاکید کرد: به طور قطع دستوری برخورد کردن با اقتصاد کار خوبی نیست و تمام تلاش دولت بر این است که بازار از ثبات و آرامش برخوردار بوده و تغییرات قابل پیش‌بینی و منطقی باشد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایرنا