اخبار برگزیده

کد خبر:68944
پ
IOTEX-index-way2pay-96-11-166

سومین کنفرانس و نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیاء ایران

سومین کنفرانس و نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیاء ایران با هدف بررسی آخرین وضعیت و روند سرمایه گذاری در توسعه خدمات مبتنی بر IoT در بخش‌های مختلف اقتصاد و صنعت کشور از امروز در حال برگزاری است.

سومین کنفرانس و نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیاء ایران با هدف بررسی آخرین وضعیت و روند سرمایه گذاری در توسعه خدمات مبتنی بر IoT در بخش‌های مختلف اقتصاد و صنعت کشور از امروز در حال برگزاری است.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع ایران، سومین کنفرانس و نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیاء ایران با حضور کارشناسان و دست‌اندرکاران این حوزه، در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه، ۲۴ و ۲۵ بهمن‌ماه ۱۳۹۶، در محل دائمی نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران (بوستان گفتگو) در حال برگزاری است.

اینترنت اشیاء روندی که سرعت، مشارکت و نوآوری را به خدمت گرفته تا مسیر رشد و پیشرفت هوشمندسازی در ابعاد مختلف زندگی بشر را رقم بزند، امروز در محافل و مباحث داخلی متخصصان و فعالان بخش‌های مختلف صنعت ما نیز مرکز توجه قرار گرفته و برنامه‌های شرکت‌های پیشتاز عرصه نوآوری را معطوف به خود نموده است.

به همین منظور در فروم اینترنت اشیاء ایران شرکت‌ها و نهادهای تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز دور هم جمع شده‌اند تا بتوانند مسیر ورود و پیشرفت IoT در ایران را تسریع بخشند و چالش‌های جدی بهره‌برداری از این انقلاب و تحول فناورانه را بررسی و در راستای رفع آن تلاش کنند.

هدف سومین کنفرانس تخصصی اینترنت اشیا

 

اکنون با گذشت تقریبی ۳ سال از فعالیت فروم اینترنت اشیاء ایران و همگرایی میان شرکت‌های عضو از یک سو و حرکت جدی بخش‌های مختلف صنعت به سوی بهره برداری از IoT از سوی دیگر، موجب شد تا دبیرخانه این فروم، سومین کنفرانس تخصصی اینترنت اشیا، را با هدف بررسی آخرین وضعیت و روند سرمایه گذاری در توسعه خدمات مبتنی بر IoT در بخش‌های مختلف اقتصاد و صنعت کشور و همچنین بررسی چالش‌ها و ارایه راهکارهای کاربردی در جهت رفع آنها برگزار نماید.

بعد از ارایه مفاهیم مرتبط با IoT در اولین کنفرانس IoT در سال ۱۳۹۴ و ارایه نمونه‌های صنعتی شده خدمات و فناوری‌های مرتبط با IoT در کنفرانس دوم، در سال ۱۳۹۵ مفتخریم از شما دعوت کنیم تا در سومین دوره رویداد و نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیاء (IoTEX 2018) با ارایه دستاوردهای شرکت‌های فعال در زمینه پیاده‌سازی خدمات IoT در فاز پایلوت با ما همراه باشید.

مخاطبان کنفرانس:

     نهادهای حاکمیتی

     ارایه دهندگان خدمات IoT و هوشمندسازی

     بهره برداران از خدمات مبتنی بر IoT

     سرمایه گذاران در حوزه ICT

     استارتاپ های مرتبط با ICT و هوشمندسازی

     مشاوران بین‌المللی و داخلی

     دانشجویان وو فعالین و مراکز پژوهشی

موضوعات کلیدی:

 • بررسی فرصت‌های تجاری مطرح در حوزه اینترنت اشیاء و چالش‌های امنیتی و پیاده‌سازی این خدمات در ایران
 • ضرورت سرمایه‌گذاری بر روی استارتاپ‌های اینترنت اشیاء توسط شرکت‌های بزرگ و اپراتورهای مخابراتی
 • بررسی آخرین تحولات فناورانه در اجزای مختلف اکوسیستم IoT مانند نوآوری باز وارتباط فناوری‌های نوین Block Chain، رایانش ابری و AIو…
 • بررسی تجربیات جهانی در زمینه نقش‌آفرینی شرکت‌های مخابراتی در زنجیره ارزش خدمات مبتنی بر IoT
 • بررسی تاثیر تحول دیجیتالی در صنایع و بخش‌های مختلف اقتصاد کشور از طریق توسعه خدمات مبتنی بر IoT
 • تجزیه‌و‌تحلیل آخرین تحولات مطرح در حوزه سیاست‌گذاری و تنظیم مقررات در حوزه خدمات مبتنی بر IoT

مهمترین بخش‌های تحت پوشش در این رویداد:

در طول برگزاری رویداد، اکثر بخش‌های مطرح در موضوع هوشمندسازی از طریق IoT مورد بحث و بررسی قرار خواهند گرفت ولیکن تمرکز اصلی بر روی بخش‌های زیر خواهد بود:

 1. خدمات شهری
 2. حمل‌و‌نقل
 3. انرژی (بخش‌های مرتبط با وزارت نیرو و وزارت نفت)
 4. خانه هوشمند
 5. خدمات مالی (بانک و بیمه)

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع رسانی و اخبار صنایع