کد خبر:68836
پ
۱۹۲۳۰۸۵
رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی:

هدفگذاری ۱۶ هزار فرصت شغلی جدید در استان مرکزی

رییس سازمان صنعت استان مرکزی: ۱۶ هزار فرصت شغلی جدید با بهره‌برداری از ۳۳۹ طرح اقتصادی، در نقاط مختلف این استان هدف‌گذاری شد.

رییس سازمان صنعت استان مرکزی: ۱۶ هزار فرصت شغلی جدید با بهره‌برداری از ۳۳۹ طرح اقتصادی دارای پیشرفت بالای ۶۰ درصد، در نقاط مختلف این استان هدف‌گذاری شد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع ایران، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی ضمن اعلام این خبر افزود: پیش‌بینی سرمایه‌گذاری این طرحها بالغ بر ۲۷۰۰۴ میلیارد ریال می‌باشد .

 

وی اشاره کرد که با بهره‌برداری از این طرحها ۱۶ هزار فرصت شغلی جدید در این استان ایجاد خواهد شد.

 

محمد‌رضا حاجی پور گفت: در مجموع برای بیش از ۲۰۰۰ طرح صنعتی در استان با پیش‌بینی سرمایه‌گذاری ۲۱۹۵۲۱ میلیارد ریال و اشتغال ۸۰۱۵۶ توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان جواز تاسیس صادر شده است .

 

وی افزود : با توجه به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری به نام سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال ، دولت تدبیر و امید نگاه ویژه‎ای برای ایجاد فرصت‎های شغلی جدید داشته است که به همین منظور سازمان صنعت، معدن و تجارت استان رفع موانع و مشکلات طرحهای صنعتی به خصوص طرحهای دارای پیشرفت فیزیکی مناسب و همچنین طرحهای بزرگ و ملی را در دستور کار خود قرار داده است .

 

حاجی پور افزود : طرح شرکتهای طبیعت سبز میهن، پتروپاک مشرق زمین و لوله‎های دقیق کاوه ایرانیان با سرمایه‌گذاری ۴۴۲۷ میلیارد ریال و اشتغال ۳۶۰ نفر از جمله طرحهای بزرگ استان و کشور بودند که در ایام الله دهه مبارک فجر توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت به بهره‎برداری رسیدند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، استان مرکزی با دارا بودن بیش از ۱٫۴ میلیون نفر جمعیت ۹/۱ درصد جمعیت کل کشور را به خود اختصاص داده و بر اساس آخرین ارزیابی‎های صورت گرفته دارای رتبه چهارم توسعه یافتگی کشور را داراست .

 

 

انتهای پیام///

منبع
شاتا