کد خبر:68727
پ
۱۳۹۶۰۲۱۳۱۱۲۲۲۶۸۱۴۱۰۷۱۴۴۲۴
مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی:

افزایش سقف برداشت از خودپردازها تا ۵۰۰ هزار تومان

بانک مرکزی در آستانه ایام نوروز و افزایش تقاضا برای پول نقد، مجوز افزایش سقف برداشت از خودپردازها را به ۵۰۰ هزار تومان صادر کرد.

بانک مرکزی در آستانه ایام نوروز و افزایش تقاضا برای پول نقد، مجوز افزایش سقف برداشت از خودپردازها را به ۵۰۰ هزار تومان صادر کرد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع ایران، هر ساله در ایام پایانی سال تقاضا برای پول نقد در خودپردازها افزایش پیدا می‌کند. از این رو بانک مرکزی نیز طی سال‌های اخیر برای مدتی محدود به بانک‌ها اجازه افزایش این سقف را می‌دهد.

 

***افزایش سقف برداشت از خودپردازها از حدود ۲۰ تا ۲۵ اسفند تا حدود ۲۰ فروردین

 

داود محمد بیگی، مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی، اعلام کرد: از حدود ۲۰ تا ۲۵ اسفند تا حدود ۲۰ فروردین تمامی بانک‌ها مجاز خواهند بود سقف برداشت از خودپردازها را از ۲۰۰ به ۵۰۰ هزار تومان افزایش دهند.

 

بنابر توضیحات وی افزایش سقف برداشت درون بانکی است؛ یعنی هر بانکی مشتریان خود را پوشش می‌دهد و دارنده عابر بانک تنها با مراجعه به خودپرداز آن می‌تواند ۵۰۰ هزار تومان برداشت کند، در غیر این صورت میزان قابل برداشت همان ۲۰۰ هزار تومان است. دلیل این موضوع این است که انتقال ارقام بالا در فاصله پایانی اسفند و فروردین هزینه‌های بالایی برای بانک‌ها دارد که نمی‌توانند پیش‌بینی کنند قرار است تا چه اندازه مشتریان سایر بانک‌ها برای برداشت وجه به شعب آنها مراجعه کنند، از این رو فقط مشتریان خود را برای سقف ۵۰۰ هزار تومانی پوشش می‌دهند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی، یادآور شد که از اوایل اسفند بانک‌ مرکزی بخشنامه مربوط به امکان افزایش سقف برداشت از خودپردازها را به شبکه بانکی ابلاغ خواهد کرد و بانک‌ها نیز می‌توانند بنا به خواست خود در این باره اقدام کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایسنا