کد خبر:68743
پ
eftetah

افتتاح ۱۳۱ طرح عمرانی در سیستان و بلوچستان

همزمان با دهمین روز دهه فجر، بیش از ۱۳۱ طرح عمرانی در سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری رسید.

همزمان با دهمین روز دهه فجر، بیش از ۱۳۱ طرح عمرانی در سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری رسید.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع ایران، سیستان و بلوچستان با وجود برخورداری از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بسیار تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در محرومیت‌های زیادی بسر می‌برد و از داشتن امکانات مناسب در بخش‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و غیره بی‌نصیب بود اما با پیروزی انقلاب اسلامی و توجه ویژه مسئولان نظام به ویژه حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب حرکت برای محرومیت‌زدایی از آن آغاز شد.

 

***افتتاح ۱۳۱ طرح عمرانی در سیستان و بلوچستان و در ۱۹ شهرستان این استان

 

در طول سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی هزاران طرح کوچک و بزرگ در این استان به اجرا درآمده و مورد بهره‌برداری مردم قرار گرفته است.

در این راستا همزمان با سی و نهمین دهه فجر انقلاب اسلامی طرح‌های عمرانی مختلفی در کنار اجرای ویژه برنامه‌های متنوع در ۱۹ شهرستان زاهدان، زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز، خاش، ایرانشهر، سراوان، سیب و سوران، مهرستان، دلگان، فنوج، قصرقند، نیکشهر، سرباز، چابهار، میرجاوه و کنارک افتتاح شده است.

 

***سرباز

 

فرماندار سرباز در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: ۲۵ طرح عمرانی و اقتصادی همزمان با دهمین روز دهه فجر در این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

حمیدالدین یوسفی اظهار داشت: این طرح‌ها در زمینه برق‌رسانی، بهداشت و درمان، آموزشی، خوداشتغالی کمیته امداد و بهسازی معابر شهری و روستایی بوده است.

وی ادامه داد: سه میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال اعتبار برای راه‌اندازی طرح‌های امروز در سرباز هزینه شده است.

 

***قصرقند

 

فرماندار قصرقند در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: پنج طرح عمرانی همزمان با دهمین روز دهه مبارک فجر در این شهرستان افتتاح شد.

حمیرا ریگی اظهار داشت: بهره‌برداری از ساختمان جدید خانه بهداشت روستای کهن بالا در بخش تلنگ با اعتبار افزون بر یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال، ساختمان دهیاری در بخش تلنگ با اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال و اصلاح افت ولتاژ توسعه شبکه برق ۳۳ روستا با اعتبار ۱۵ هزار و ۵۳۶ میلیون ریال از جمله طرح‌های افتتاح شده امروز قصرقند بود.

وی گفت: یک واحد مسکن مددجویی کمیته امداد امام خمینی(ره) به نمایندگی از ۱۰ واحد با اعتبار ۲ میلیارد ریال و ۲ دهانه پل روستایی بخش تلنگ با اعتبار افزون بر ۵۵۰ میلیون ریال در دهمین روز دهه فجر در قصرقند افتتاح شد.

فرماندار قصرقند گفت: همچنین عملیات ساخت راه روستایی به طول ۴۵ کیلومتر با اعتبار افزون بر ۱۲ میلیارد و ۲۰ میلیون ریال با بهره‌مندی ۱۹۳ خانوار شروع شد.

 

***نیمروز

 

فرماندار نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان گفت: هشت طرح عمرانی همزمان با دهمین روز دهه فجر در این شهرستان افتتاح شد.

محمدحسن دهمرده اظهار داشت: این طرح‌ها در زمینه بوستان و آسفالت معابر روستایی بوده است. وی ادامه داد: برای راه‌اندازی طرح‌های امروز شهرستان نیمروز حدود هفت میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

 

***چابهار

 

سرپرست فرمانداری چابهار گفت: ۲۳ پروژه عمرانی، خدماتی و ورزشی در دهمین روز دهه مبارک فجر در این شهرستان افتتاح شد.

غلامرضا مجیدی اظهار داشت: از مجموع این پروژه ها ۱۱ طرح عمرانی شامل زیرسازی و آسفالت معابر مختلف شهر و ساخت پارک با اعتبار بیش از ۲۰ میلیارد ریال توسط شهرداری افتتاح شد.

وی بیان کرد: همچنین افتتاح باشگاه ورزشی و منازل سازمانی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چابهار، افتتاح واحدهای مسکونی کمیته امداد امام خمینی (ره) و طرح‌های بهداشتی و عمرانی از دیگر پروژه‌های دهمین روز دهه فجر در این شهرستان بوده است.

 

***سیب و سوران

 

فرماندار سیب و سوران در جنوب شرق سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با دهمین روز دهه مبارک فجر طرح هادی روستای سیب این شهرستان با اعتبار سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال به بهره‌برداری رسید.

عبدالصمد عیسی زاده اظهار داشت: ۳۳ طرح عمرانی، خدماتی و بهداشتی با اعتبار ۲۶۳ میلیارد ریال در این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

 

***میرجاوه

 

فرماندار میرجاوه در شرق سیستان و بلوچستان گفت: هفت طرح عمرانی در این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

محمد میهنی اظهار داشت: امروز ۲ طرح مسکن کمیته امداد امام خمینی(ره)، ۲ طرح خودکفایی و سه طرح بخش کشاورزی در میرجاوه افتتاح شد.

وی ادامه داد: برای راه اندازی این طرح‌ها ۱۲ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

 

***نیکشهر

 

فرماندار نیکشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: پنج طرح عمرانی در این شهرستان راه‌اندازی شد.

صاحب گل صالحی اظهار داشت: راه‌اندازی آزمایشگاه تشخیص طبی مرکز خدمات جامع سلامت روستای پیپ لاشار با اعتبار ۶۰۰ میلیون ریال، مدرسه سه کلاسه روستای گنگ زارآباد در گستره ۹۰۰ متر مربع با اعتبار سه هزار ۵۰۰ میلیون ریال و طرح برقرسانی روستای رحمت آباد با اعتبار یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال طرح‌های افتتاح شده امروز نیکشهر را تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: همچنین در دهمین روز دهه فجر سه واحد مسکونی مددجویان کمیته‌امداد امام خمینی (ره) در شهر اسپکه با اعتبار ۷۵۰ میلیون ریال و مرحله نخست طرح نصب و راه‌اندازی آبگرمکن‌های خورشیدی (۳۳دستگاه) با اعتبار ۱۱ میلیارد ریال در روستا‌های نیکشهر به بهره‌برداری رسید.

 

***دلگان

 

فرماندار دلگان در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: ۵۷ طرح عمرانی در این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

هوشنگ بامری اظهار داشت: ۵۰ طرح اشتغالزایی کمیته امداد امام خمینی(ره)، با اعتبار افزون بر ۱۰ میلیارد ریال، یک واحد مرغداری ۲۰ هزار قطعه ای با اعتبار ۱۵میلیارد ریال و طرح بیابان‌زدایی با اعتبار ۸۲ میلیارد ریال از جمله طرح‌های امروز شهرستان دلگان را تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: همچنین امروز یک مدرسه ۶ کلاسه خیری با اعتبار چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال، انبار کالا و اقلام بهزیستی با اعتبار ۵۰۰ میلیون ریال، تسهیلات زایمانی با اعتبار۲۴ میلیارد ریال، سه و نیم کیلومتر زیرسازی و آسفالت جاده روستایی با اعتبار یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومان و کارگاه تولید موزایک شهرداری با اعتبار چهار میلیارد ریال در دلگان افتتاح شد.

 

***افتتاح ۹۷۹ طرح تا پایان دهه‌فجر

 

به گفته استاندار سیستان و بلوچستان ۹۷۹ طرح با افزون بر چهار هزار و ۶۴۰ میلیارد ریال (۴۶۴ میلیارد تومان) اعتبار تا پایان ایام‌الله دهه‌فجر در این استان به بهره‌برداری می رسد.

سید دانیال محبی اظهار داشت: آمار طرح‌های افتتاحی امسال این استان ویژه دهه فجر در مقایسه با پارسال ۳۲ درصد رشد داشته است.

وی افزود: از لحاظ فراوانی شمار طرح‌های قابل افتتاح در سیستان و بلوچستان ویژه دهه فجر بیشترین سهم مربوط به حوزه برق با ۲۴۸ طرح و از لحاظ اعتباری بیشترین فراوانی مربوط به حوزه راه و حمل و نقل با اعتبار بیش از هزار و ۲۸۰ میلیارد ریال (۱۲۸ میلیارد تومان) است.

به گزارش خبرگزاری صنایع، سیستان و بلوچستان دارای ۱۹ شهرستان و حدود ۹ هزار روستا و آبادی است که ۶ هزار و ۵۰۰ روستای آن دارای سکنه هستند.

سکونت اقوام مختلف بلوچ، سیستانی، کرد، لر و سایر اقوام با مذاهب شیعه و سنی در این استان و زندگی مسالمت‌آمیز و بدون دغدغه در کنار یکدیگر آن هم با وحدت و انسجام مثال زدنی، سیستان و بلوچستان را به الگویی از وحدت تبدیل کرده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 − شش =

کلید مقابل را فعال کنید