کد خبر:68583
پ
علی+ربیعی+وزیر+تعاون،+کار+و+رفاه+اجتماعی
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

اختصاص ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای اشتغال

وزیر تعاون، از تسهیلات ۲۰ هزار میلیارد تومانی بانکی برای ایجاد و توسعه اشتغال جدید در کشور، در سالجاری، خبر داد.

وزیر تعاون، از تسهیلات ۲۰ هزار میلیارد تومانی بانکی برای ایجاد و توسعه اشتغال جدید در کشور، در سالجاری، خبر داد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع ایران، علی ربیعی چهارشنبه شب در نشست کارگروه تخصصی اشتغال خراسان جنوبی افزود: نه هدف ما توزیع پول است و نه معیار ما میزان وام، بلکه هدف اصلی وزارتخانه توسعه اشتغال است و هیچ استانی با معیار جذب سنجیده نخواهد شد.

 

وی گفت: امسال سهم اشتغال خراسان جنوبی از محل تبصره ۱۸، مبلغ ۴۹۳ میلیارد تومان، اشتغال روستایی ۲۳۶ میلیارد تومان و از محل صندوق کارآفرینی امید ۴۸۳ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

 

***اهمیت اشتغال برای قشر دانشگاهی

 

وی ایجاد اشتغال را یکی از دغدغه های مهم دولت و مسئولان نظام دانست و اظهار کرد: ایجاد اشتغال به ویژه برای قشر فارغ التحصیل دانشگاهی بیشتر از همیشه برای کشور مهم شده است.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۹ میلیون نفر از دهه ۶۰‌های کشور در دهه ۸۰ باید وارد بازار کار می‌شدند اما این مهم محقق نشد که این موضوع اتفاقات تلخی را دامن می‌زند.

 

وی با بیان اینکه آنچه به زندگی مردم گره می‌خورد از جنس کار است تاکید کرد: باید برای ایجاد اشتغال برای افراد بیکار جامعه جهت‌گذاری شود.

 

ربیعی در ادامه سخنانش با گرامیداشت ایام دهه فجر گفت: مسئولیت نسل ما در هر دهه فجر فقط نماد و مراسم نیست بلکه یادآور تغییرات بنیادی، ارزش‌های جدید و آرمان است.

 

وی ادامه داد: امروز به دلیل کم‌کاری ما مسئولان اجرایی در کشور، آرمان های انقلاب و نظام مقدس جمهوری‌اسلامی کمتر دیده می‌شود.

 

***برگشت به ارزش‌های انقلاب رمز موفقیت ماست

 

عضو کابینه دوازدهم، راه پیشرفت کشور را برگشت به ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی خواند و افزود: متن اصلی انقلاب امروز به نوع دیگری دارد تکرار می‌شود لذا برگشت به ارزش‌های انقلاب رمز موفقیت ماست.

 

وی یادآور شد: سنجش‌های جهانی نشان می‌دهد ایرانیان همیشه به ایستادگی و مقاومت مقابل دنیا به خود می‌بالند و به آن افتخار می‌کنند.

 

ربیعی گفت: پنج سال گذشته تا ۱۴۰۰ از جمله سال‌های اساسی نظام جمهوری‌ اسلامی بوده و دشمن می‌گوید نباید بگذاریم انقلاب ۴۰ ساله شود اما در واقع دخالت دشمن در ایران مشهود است و ما هیچ هراسی نداریم.

 

وی اضافه کرد: امروز در کشور با فشار بر خاک و کمبود آب مواجه هستیم که بخشی ناشی از طبیعت و بخشی نتیجه فعالیت ها و اقدامات خودمان است.

 

***ضرورت توجه به نهاد خانواده

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه امروز باید به فکر نهاد خانواده باشیم گفت: آسیب‌های اجتماعی از جمله مسایل مهمی است که باید به آن بپردازیم.

 

وی بیان کرد: رفع کمبود آب و توزیع منابع روستایی نیازمند عقلانیت است چرا که منابع ما کم هست و حتی نباید اجازه داد یک ریال هدر برود.

 

ربیعی عقلانیت و سختکوشی را ۲ عنصر مهم مورد نیاز کشور عنوان کرد و گفت: باید سختکوشی بیشتری داشته باشیم، به دل روستاها برویم و مشکلات مردم را از نزدیک دیده و نسبت به رفع آن اقدام کنیم.

 

وی ادامه داد: مدیران دستگاه‌های اجرایی ما امروز هم شور و هم دلشوره را باید داشته باشند، شور کار کردن و دلشوره پیشرفت را ضمیمه کار خود قرار داده و کنار هم باشند.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که ظهر (چهارشنبه) وارد خراسان جنوبی شد، پلی کلینیک تامین اجتماعی، مجموعه آبی زغال سنگ و گازرسانی به سه روستای بخش مرکزی طبس را افتتاح و در نشست شورای اداری این شهرستان شرکت کرد.

 

به گزارش خبرگذاری صنایع، شرکت در کارگروه اشتغال استان، سفر به شهرستان‌های نهبندان و قاینات و افتتاح چند طرح در بیرجند از دیگر برنامه‌های سفر ۲ روزه ربیعی به این استان است. 

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =

کلید مقابل را فعال کنید