اخبار برگزیده

کد خبر:68573
پ
۰۲۳۵۴۶۸۷
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی:

پرداخت ۵۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌ مسکن مهر

حدود ۵۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت مسکن، از اول اجرای طرح مسکن مهر تاکنون، در کشور پرداخت شده است.

حدود ۵۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت مسکن، از اول اجرای طرح مسکن مهر تاکنون، در کشور پرداخت شده است.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع ایران، احمد اصغری مهرآبادی روز چهارشنبه در آیین افتتاح همزمان ۲ هزار و ۵۸۳ واحد مسکن مهر استان کرمان افزود: این مبلغ بالغ بر چهار‌هزار میلیارد تومان تسهیلات مسکن روستایی برای نوسازی خانه‌های قدیمی و مابقی برای بهسازی بافت‌‌های فرسوده پرداخت شده است.

 

وی تصریح کرد: طرح مسکن‌مهر حدود ۱۰ سال قبل در کشور آغاز شد که در ابتدا مقرر شده بود یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد در سطح کشور توزیع استانی داشته باشیم که در ادامه به ساخت ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن شهری رسید.

 

***افتتاح ۵۰ هزار واحد مسکن‌ مهر در دهه فجر تا ۲۷ اسفند در ۲۶ استان کشور

 

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن‌مهر اظهار کرد: ۵۰ هزار واحد مسکن‌ مهر در دهه فجر تا ۲۷ اسفند در ۲۶ استان کشور افتتاح می‌شود که مجموع تعداد واحدهای بهره‌برداری شده به یک میلیون و ۹۲۰ هزار واحد مسکن‌مهر در کشور می‌رسد.

 

وی افزود: چهار هزار میلیارد تومان برای تکمیل زیرساختها، چهار هزار میلیارد تومان برای تکمیل خدمات روبنایی مثل مدرسه، مسجد و غیره و ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان برای محوطه‌سازی منازل مسکن‌‌مهر نیاز است.

 

وی با بیان اینکه در سه استان زنجان، یزد و چهار محال بختیاری واحدهای پرونده مسکن‌مهر بسته شده است اظهار کرد: با توجه به تاکیدات رئیس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی امیدواریم سال آینده جشن اختتامیه مسکن‌های مهر را در کشور برگزار کنیم.

 

به گزارش خبرگذاری صنایع، ۲ هزار و ۵۸۳ واحد مسکن‌مهر با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن‌مهر امروز (چهارشنبه) در هفتمین روز از ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی در استان کرمان بطور همزمان به بهره‌برداری رسید.

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − یازده =

کلید مقابل را فعال کنید