کد خبر:68506
پ
Img20170913125705381

تفاهم‌نامه همکاری با بلغارستان جهت توسعه تجارت sme‌ها به کشورهای اروپایی

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرک‎های صنعتی ایران با تاکید بر اجرای تفاهم‎نامه همکاری بین دوکشور از بهره‌مندی از ‌فرصت‌های موجود درکشور بلغارستان جهت توسعه تجارتsme ها به کشورهای اروپایی خبرداد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرک‎های صنعتی ایران با تاکید بر اجرای تفاهم نامه همکاری بین دوکشور از بهره‌مندی از ‌فرصت‌های موجود درکشور بلغارستان جهت توسعه تجارتsme ها به کشورهای اروپایی خبرداد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع ایران، صادق نجفی در نشست مشترک با سفیر کشور بلغارستان وزیر و در نشست مشترک با سفیر کشوربلغارستان اظهارداشت: با توجه به پتانسیل‎های موجود در کشوربلغارستان می‌توان از این فرصت در جهت توسعه تجارت با کشورهای اروپایی بهره برد و زمینه را برای توسعه بازار واحدهای صنعتی کوچک ومتوسط فراهم کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت همچنین با اشاره به حضور هیات تخصصی از تولیدکنندگان محصولات لبنی در کشور بلغارستان و تبادل تکنولوژی و تجربیات بین بخش خصوصی دو کشور از توافق تعدادی از تولیدکنندگان محصولات لبنی بین دوکشور جهت سرمایه‌گذاری در شهرک‎های صنعتی خبرداد و گفت: مذاکرات بین فعالان اقتصادی در حال نهایی شدن است و در آینده ای نزدیک بسترهای لازم برای حضور سرمایه گذاران دو کشور در شهرک‎های صنعتی فراهم خواهد شد.

توسعه همکاری بین ایران و بلغارستان

به گزارش  خبرگذاری صنایع، معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت همچنین بر تسریع در اجرای تفاهم‌نامه همکاری بین دوکشور که در سال ۹۵ منعقد شده بود، تاکید کرد و اظهار امیدواری کرد؛ همکاری بین ایران و بلغارستان در زمینه قطعات ،IT ، خدمات فنی ومهندسی و.. توسعه یابد و زمینه حضور sme ها در نمایشگاه‌های هر دو کشور تسهیل شود.

انتهای پیام///

منبع
شاتا