اخبار برگزیده

کد خبر:68431
پ
۱۳۹۳۱۲۱۳۲۰۳۵۱۴۹۹۰۴۸۶۳۳۱۴
معاون اقتصادی رییس جمهور:

تسهیلات خاص دولت به صاحبان خودروهای سنگین فرسوده

خودروهای سنگین فرسوده در سه سال آینده با ارایه تسهیلات دولتی با اقساط ۲.۵ تا ۶ میلیون تومان به متقاضیان، باید نوسازی شوند.

خودروهای سنگین فرسوده در سه سال آینده با ارایه تسهیلات دولتی با اقساط ۲.۵ تا ۶ میلیون تومان به متقاضیان، نوسازی می‌شوند.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع ایران، محمد نهاوندیان در برنامه تیتر امشب در خصوص نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور، تصریح کرد: اگر بتوانیم همین اتوبوس‌های موجود در ناوگان حمل و نقل عمومی کشور را نوسازی کنیم، بخش مهمی از آلودگی کلان شهرها از جمله تهران رفع می‌شود.

 

***تمامی هزینه‌های نوسازی خودروهای فرسوده از محل صرفه جویی انرژی انجام می‌شود

 

وی با بیان اینکه تمامی هزینه‌های نوسازی خودروهای فرسوده از محل صرفه جویی انرژی انجام می‌شود، افزود: به این ترتیب با جلوگیری از اتلاف انرژی حاصل از نوسازی، مقدار سرمایه لازم تامین می‌شود.

 

نهاوندیان تشریح کرد: کامیونی که در هر صدکیلومتر ۶۵ لیتر سوخت مصرف می‌کند، اگر نوسازی شود حداقل ۵۰ درصد صرفه‌جویی سوخت به همراه دارد که رقم قابل توجهی است. بنابراین دولت در این شرایط می‌تواند مازاد این سوخت را صادر و بودجه آن را به چرخه اقتصادی کشور تزریق کند.

 

معاون اقتصادی رییس‌جمهور افزود: هدفگذاری دولت این است که در مدت سه سال آینده خودروهای فرسوده را نوسازی کند، به این منظور از خودروسازان خواسته‌ایم تا با حداکثر توان خودرو بسازند که در کنار آن اشتغال‌زایی هم انجام شود و بعد از آن موضوع صادرات را دنبال می‌کنیم.

 

نهاوندیان ادامه داد: در حال حاضر تعداد کامیون‌های داخلی بیش از نیاز داخل است، بنابراین برخی بیکار مانده‌اند، طرح ما این است که کامیون داران کلید خودروهای خود را تحویل دهند و خودروی جدیدی با تسهیلات ویژه دریافت کنند.

 

وی ادامه داد: ما با این طرح برای ۳۰ هزار نفر در بخش‌های مرتبط با صنعت اشتغال ایجاد می‌کنیم.

 

نهاوندیان گفت: تسهیلات دولت برای خودروهای سنگین فرسوده ۳۰ درصد است، به این ترتیب علاوه بر آورده متقاضی، فرد می‌تواند با اقساط ماهیانه ۲.۵ میلیون تومان صاحب کامیون و نیز با پرداخت اقساط ماهیانه ۶ میلیون تومان، مالک اتوبوسی نو شود.

 

به گزارش خبرگذاری صنایع، معاون اقتصادی رییس جمهور در پایان، درخصوص بازسازی بافت‌های فرسوده نیز گفت: در ۲۷۰۰ محله فرسوده، ۱۹ میلیون نفر ساکن یک چنین بافت‌هایی هستند؛ توجه به بحث بازسازی بافت‌های فرسوده از دیرباز مطرح بوده، اما پیگیری و رسیدگی به آن سرعت بالایی نداشته است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
شاتا