اخبار برگزیده

کد خبر:68141
پ
۱۳۹۶۰۶۰۷۱۴۱۱۳۷۲۴۴۱۱۷۸۳۱۲۴

مالیات بر ارزش افزوده و ثابت نبودن قیمت‌ها مهم‌ترین دغدغه تولید است

وزیر صنعت: مالیات بر ارزش افزوده یکی از مهمترین دغدغه‌های جدی سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی بوده و ثابت نبودن قیمت‌ها نیز دغدغه‌ توسعه تولید و صنعت در کشور شده است.

وزیر صنعت: مالیات بر ارزش افزوده یکی از مهمترین دغدغه‌های جدی سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی بوده و ثابت نبودن قیمت‌ها نیز دغدغه‌ توسعه تولید و صنعت در کشور شده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، محمد شریعتمداری یزد در جلسه شورای اداری استان که با حضور معاون اول رییس جمهور برگزار شد، با بیان این‌که بخش اعظم مشکلات تولید و صنعت کشور عوامل برون زا هستند، اظهار کرد: ثابت نبودن قیمت‌ها یکی از مهمترین دغدغه‌های توسعه تولید و صنعت در کشور است.

وی مسئله عدم کفایت حجم تسهیلات بانکی مورد نیاز واحدهای معدنی و تولید را از دیگر مشکلات موجود در راستای توسعه اقصادی کشور دانست و افزود: تدوین راهکار راهگشا در این حوزه یکی از موارد در دستور کار دولت است.

مالیات بر ارزش افزوده یکی دیگر از دغدغه‌های جدی سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی است

وزیر صنعت، معدن و تجارت بحث مالیات بر ارزش افزوده یکی دیگر از دغدغه‌های جدی سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی است، گفت: در استان یزد ۳۳۰۰ واحد صنعتی و معدنی در حال فعالیت و ارائه خدمات هستند.

این مقام مسئول با بیان این‌که صدور بیش از ۴۰۰۰ جواز تأسیس واحد تولیدی و صنعتی در دستور کار است، افزود: میزان رشد صدور جواز تأسیس در استان یزد ۱۳.۵ درصد رشد یافته است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۰۵۷ واحد تولیدی در استان یزد بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.  

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در حاشیه افتتاح طرح نیروگاهی و فولادی چادرملو اردکان که با حضور معاون اول رییس جمهور و وزیر نیرو در این مجتمع معدنی برگزار شد، با بیان اینکه در سال ۵۷ ما به لحاظ فولادی معدن چغارت را داشتیم، اظهار کرد: ظرفیت تولید فولاد ایران در آن سالها منحصر بود به ۵۰۰ هزار تن فولاد اصفهان و امسال این ظرفیت تولید به تمام نقاط کشور افزایش یافته است.

وی با بیان این‌که امروز ظرفیت تولید فولاد خام کشور به ۳۳ میلیون تن رسیده است، افزود: ایران رتبه ۱۴ جهان در تولید انواع فولاد را به خود اختصاص داده است.

تولید فولاد ایران به ۳۰ میلیون تن افزایش پیدا می‌کند

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به این‌که تا سال ۱۳۹۹ به همت صنعتگران ایران تولید فولاد ایران به ۳۰ میلیون تن افزایش پیدا می‌کند، گفت: در تولید مس ظرفیت تولید امروز کشور به ۴۰۰ هزار تن رسیده است.

شریعتمداری تصریح کرد: تولید سالانه ۴۵۰ هزار تن روی، ۵۰۰ هزار تن آلومینیوم، ۸۵ میلیون تن سیمان، ۵۵۰ میلیون متر مربع کاشی، یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن شیشه جام و ۷۵۰ هزار تن تولید ظروف شیشه‌ای از جمله دستاوردهای دولت تدبیر و امید است.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: با افتتاح این واحد نیروگاهی و فولادی چادرملو ظرفیت زنجیره فولاد ایران ۱۶۵ تن افزایش پیدا می‌کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه افزود: در دولت تدبیر و امید ظرفیت تولید فولاد ۲.۵ برابر، تولید کنساتره ۷۵ درصد، گندله ۱۰۰ درصد، تولید شمش ۳۳ درصد و تولید نورد ۲۹ درصد رشد یافته است.

وی با توجه به کمبود آب توجه به بحث انرژی را یکی از ضرورت‌های اجرایی در این حوزه دانست و بیان کرد: در سال ۲۰۱۶ معادل ۱۱ درصد و در سال ۲۰۱۷ بخش فولاد کشور ۲۲ درصد رشد داشته است.

به گزارش اخبار صنایع، این مقام مسئول در پایان با بیان این‌که در استان یزد  ۳۳۰۰ واحد در حال فعالیت هستند، خاطرنشان کرد: ۱۵۰۰ واحد صنعتی جدید در استان یزد رشد بالای ۶۰ درصد دارند.

انتهای پیام///

منبع
ایسنا