اخبار برگزیده

کد خبر:67697
پ
۸۲۴۳۵۳۷۷-۷۱۴۲۴۳۱۷

به کارگیری ۵۰۰دستگاه ماشین آلات تخصصی برف روبی برای اولین بار در تهران

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران: تمام نیروهای شهرداری برای ارائه خدمات شهری آماده باش هستند و ۵۰۰ دستگاه ماشین آلات مکانیزه برف روبی برای اولین بار برای محلول پاشی و نمک پاشی معابر سطح شهر به کار گرفته شدند.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران: تمام نیروهای شهرداری برای ارائه خدمات شهری آماده باش هستند و ۵۰۰ دستگاه ماشین آلات مکانیزه برف روبی برای اولین بار برای محلول پاشی و نمک پاشی معابر سطح شهر به کار گرفته شدند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، اصغر عطایی در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر بارش برف و باران گفت: تمهیدات لازم برای برف روبی در تمام مناطق اندیشیده شده بود، به طوری که بارش برف از ساعت ۱۸:۳۰ ابتدا در قسمت غربی تهران و مناطق ۲۱، ۲۲ و ۵ آغاز و همزمان نیروهای خدمات شهری در معابر و خیابان های فعالیت خود را شروع کردند.

وی با اشاره به به کارگیری ۱۲۰۰ دستگاه ماشین آلات تخصصی برف روبی در تمام مناطق تهران، عنوان کرد: ۵۰۰ دستگاه ماشین آلات مکانیزه برای اولین بار برای محلول پاشی و نمک پاشی معابر سطح شهر به کار گرفته شدند.

استقرار ۱۶۲ سایت برف روبی در تمام سطح شهر تهران

عطایی با اشاره به استقرار ۱۶۲ سایت برف روبی در تمام گستره مناطق و نواحی شهر تهران خاطرنشان کرد: در این سایت ها ماشین آلات تخصصی شن های مخصوص و امکانات مورد نیاز تعبیه شده است و مخازن زرد رنگی نیز در سطح شهر تهران در نظر گرفته شده بود که صبح امروز برای استفاده شهروندان و برف روبی معابر فرعی شارژ شد. همچنین هزار و ۴۵۰ کارگر آموزش دیده از شروع بارش برف مشغول ارائه خدمات هستند.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به اینکه تمام معابر شهر همزمان رصد می شوند، گفت: هم اکنون معابر اصلی شهر باز است، اما حرکت به کندی صورت می گیرد. همچنین در برخی از نقاط شهر به واسطه برف سنگینی که روی درخت های سوزنی نشسته، درختان دچار خمیدگی و بعضاً شکستگی شده اند که عوامل فضای سبز مشغول ارائه خدمات هستند.

به گفته وی باتوجه به اینکه شروع بارش برف از غرب تهران بوده است، بیشترین برف در مناطق ۲۲ و ۲۱ دیده می شود اما در حال حاضر تقریباً در تمام مناطق ۲۲ گانه به صورت یکسان شاهد بارش برف هستند.

به گزارش اخبار صنایع، وی خاطرنشان‌کرد: آماده باش نیروهای خدمات شهری برای ارائه خدمات رسیدن به شرایط عادی ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام///

منبع
شهرنوشت