کد خبر:67764
پ
۲۷۰۰۵۶۰
مختاری خبرداد:

به کارگیری ۴ هزار کارگر فضای سبز برای تکاندن برف از درختان

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران از به کارگیری ۴ هزار کارگر فضای سبز برای تکاندن برف از درختان خبر داد.

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران از به کارگیری ۴ هزار کارگر فضای سبز برای تکاندن برف از درختان خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، علی محمد مختاری با اشاره به اینکه سازمان بوستان ها پیش از شروع بارش برف در برخی از مناطق تهران فعالیت های خود را برای انجام اقدامات پیشگیرانه آغاز کرده بود، گفت: بیش از ۴ هزار نفر از کارگران فضای سبز به منظور تکاندن برف از روی درختان بسیج شده اند.

وی با اشاره به اینکه بارش شدید برف باعث شکستگی برخی از درختان تهران شده است، تصریح کرد: این درختان عمدتاً سوزنی برگ (کاج تهران) بوده اند که به دلیل ریشه های سطحی سقوط کرده اند و برخی دیگر از سوزنی برگ ها مانند درخت نارون به دلیل تاج پرحجم دچار شکستگی شاخ و برگ شده اند.

به گفته مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران تاکنون هیچ گونه گزارشی مبنی بر مصدومیت شهروندان تهرانی به واسطه سقوط شاخه درختان گزارش نداشته است.

وی با بیان اینکه قبل از بارش برف بیش از ۶ میلیون درخت هرس سبک شده بودند، گفت: درختان سوزنی برگ هرس نمی شوند، چراکه دائم سبز هستند و تنها به برخی از گونه ها فرم داده می شوند.

به گزارش اخبار صنایع، مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران با اشاره به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر ادامه بارش برف و شرایط اضطراری از آمادگی این سازمان برای مقابله با عوارض ناشی از این موضوع خبر داد.

انتهای پیام///

منبع
شهرنوشت