اخبار برگزیده

کد خبر:67575
پ
۸f6a14e3ff61b400846a16b719c3706b
در دیدار هیأت بلاروسی با رئیس سازمان غذا و دارو مطرح شد؛

آمادگی سازمان غذا ودارو برای ثبت داروهای ایرانی در بلاروس

رئیس سازمان غذا و دارو: آمادگی داریم تا داروهای ایرانی را در بلاروس ثبت کنیم که انتظار داریم کشور بلاروس ثبت داروهای ایرانی را تسریع دهند.

رئیس سازمان غذا ودارو : آمادگی داریم تا داروهای ایرانی را در بلاروس ثبت کنیم که انتظار داریم کشور بلاروس ثبت داروهای ایرانی را تسریع دهند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، هیأت دارویی بلاروس که به کشورمان سفر کرده، روز گذشته با دکتر غلامرضا اصغری، معاون وزیر و رئیس سازمان غذا ودارو، دکتر مجید داوری، سرپرست امور بین الملل سازمان غذا ودارو دیدار و گفتگو کردند.

دکتر اصغری در این دیدار گفت: امیدواریم در بازدیدهایی که در چند روزی که در کشورمان داشته اید ظرفیت‌های تولید دارویی را شناخته و بر این مبنا همکاری های موثر داشته باشیم.

وی گفت: ظرفیت‌های تولیدی کشور ما در زمینه داروهای گیاهی، دارو و محصولات آرایشی و بهداشتی بسیار بالاست و آمادگی داریم تا همکاری های لازم را داشته باشیم تا تولید مشترک را در کشورمان داشته باشیم.

رئیس سازمان غذا ودارو اظهار داشت: آمادگی داریم تا داروهای ایرانی را در بلاروس ثبت کنیم که انتظار داریم کشور بلاروس ثبت داروهای ایرانی را تسریع دهند.

وی در ادامه با بیان اینکه تبادل دانش فنی نیز از برنامه های مهمی است که می توان در این زمینه نیز همکاری های موثر داشته باشیم اظهار داشت: با ارتباط مستمر می توانیم همکاری هایی که باعث حفظ سلامتی مردم دو کشور ایران و بلاروس شود را تقویت کنیم.

رئیس سازمان غذا ودارو در پایان گفت: در زمینه تولید مواد اولیه دارویی نیز ظرفیت هایی خوبی در کشورمان وجود دارد که امادگی همکاری با کشور بلاروس هستیم.

به گزارش اخبار صنایع، در ادامه این جلسه آقای گرینکو، رئیس اداره خریدن داروهای وزارت بهداشت بلاروس گفت: در بازدید از یک شرکت دارویی در ایران متوجه شدیم که ظرفیت های بسیار خوبی در زمینه تولید دارو در ایران وجود دارد و ما امیدواریم با کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه های مختلف از جمله همکاری های علمی و تولید دارو ارتباط مستمر و مناسبی داشته باشیم.

انتهای پیام///

منبع
پایگاه اطلاع رسانی دولت