اخبار برگزیده

کد خبر:67238
پ
photo_۲۰۱۸-۰۱-۲۰_۱۱-۱۳-۳۷

هدف ادغام‌سازی قطعه‌سازان ارتقای این صنعت است

رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران: ادغام قطعه سازان به منزله از بین رفتن نیست، بلکه هدف از این موضوع، هم افزایی و ارتقا این صنعت است.

رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران: ادغام قطعه‌سازان به منزله از بین رفتن نیست، بلکه هدف از این موضوع، هم افزایی و ارتقا این صنعت است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در دیدار با اعضای انجمن صنایع همگن قطعه ‌سازان گفت: اگر بخواهیم برای صنعت قطعه‌سازی کشور یک چشم انداز اصولی ترسیم کنیم، نیازمند هم افزایی در این صنعت است.

هدف ادغام‌سازی قطعه‌سازان ارتقای این صنعت است

منصور معظمی افزود: ادغام قطعه‎سازان به منزله از بین رفتن نیست، بلکه هدف از این موضوع، هم افزایی و ارتقا این صنعت است.

وی تاکید کرد: اگر در ادغام قطعه سازان نتوانیم به طور سیستماتیک با مسئله برخورد کنیم، نمی توانیم موانع و مشکلات این صنعت را مرتفع کنیم و راه بزرگ شدن، داشتن مزیت رقابتی است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطر نشان کرد: ما در این صنعت، دو راهکار پیش رو داریم. در وهله اول اینکه به این وضع کما فی السابق ادامه دهیم یا اینکه دانش فنی در این زمینه را شناسایی کرده و به صاحبان برند متصل شویم.

به گفته معظمی، ما نیازمند سند راهبردی و استراتژی های کاربردی در این صنعت هستیم که در مرحله اول بتواند راهگشای مسائل کنونی باشد و در برنامه های میان مدت و بلند مدت به ارتقا و صادرات جهانی این صنعت کمک کند.

در این جلسه، بهزاد اعتمادی معاون توسعه حمل و نقل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران خاطرنشان کرد: قطعه‌سازان باید به تحولات بازار توجه داشته باشند و به ارتقا و رقابت پذیر بودن در سطح جهانی فکر کنند و اگر نتوانند خود را همپای این تحولات کنند ناچار به کناره گیری خواهند بود.

صنعت قطعه سازی نیازمند توجه و سرمایه گذاری است

به گزارش اخبار صنایع، “آرش محبی نژاد” دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان هم تصریح کرد: صنعت قطعه سازی برای همپایی با استاندارهای جهانی، ‌رفع نیاز خودروسازی، ‌داشتن دانش فنی و زیر ساخت های خود نیازمند توجه و سرمایه گذاری است.

انتهای پیام///

منبع
ایدرونیوز