کد خبر:67331
پ
شریعتمداری ۲
وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرک صنعتی بهارستان استان البرز مطرح کرد:

فعالیت ۷۶ واحد صنایع دارویی با اشتغال بیش از ۳۳۰۰ نفر در استان البرز

وزیر صنعت: حدود ۷۶ واحد فعال تولیدی با بیش از سه هزار و ۳۰۰ نفر اشتغال مستیقیم در حوزه صنایع دارویی در استان البرز مشغول به کار هستند.

وزیر صنعت: حدود ۷۶ واحد فعال تولیدی با بیش از سه هزار و ۳۰۰ نفر اشتغال مستیقیم در حوزه صنایع دارویی در استان البرز مشغول به کار هستند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، محمد شریعتمداری پس از افتتاح واحد تولیدی زیست دارو دانش در شهرک صنعتی بهارستان استان البرز، با اشاره به بازدید معاون اول رییس جمهور از واحدهای صنعتی در حوزه تولید صنایع غذایی این استان، افزود: یک درصد از محصولات غذایی جهان معادل سالانه ۱۷۷ میلیون تن در کشور تولید می شود که این صنعت را به یکی از فرصت‌های بی بدیل برای توسعه فعالیت‌های اقتصادی تبدیل کرده است.

وی با بیان اینکه بخش قابل ملاحظه‌ای از صنایع غذایی پیشرفته کشور در استان البرز قرار دارد، تصریح کرد: پنج صادر کننده و هفت کارآفرین نمونه در حوزه صنایع غذایی و دارویی در این استان مشغول به فعالیت هستند.

صنایع دارویی به عنوان یکی از پتانسیل‌های مهم کشور به خوبی در حال توسعه است

شریعتمداری با اشاره به جایگاه ویژه استان البرز در تولید محصولات دارویی و تجهیزات پزشکی، گفت: صنایع دارویی به عنوان یکی از پتانسیل‌های مهم کشور به خوبی در حال توسعه است و بعضی تولیدات کشور بازارهای صادراتی خوبی در آسیای میانه و قفقاز، خاورمیانه و اروپا دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه در روش‌های جدید تولید داروهای نوآورانه در کشور قدم‌های بسیار مؤثری برداشته شده است، یادآور شد: در استان البرز طرح‌های جدید با دریافت مجوز تأسیس شروع به فعالیت کردند و حدود ۷۶ واحد فعال تولیدی با بیش از سه هزار و ۳۰۰ نفر اشتغال مستیقیم در حوزه صنایع دارویی مشغول به کار است که این پتانسیل بسیار خوبی محسوب می‌شود.

شریعتمداری استان البرز را یکی از مهمترین استان‌های صنعتی کشور دانست و گفت: این استان در رده هفتم در حوزه صنعت قرار دارد و در یکسال گذشته حدود یک هزار و ۲۵۶ پروانه بهره برداری جدید در این استان صادر شده که اشتغال جدید برای استان به همراه داشته است.
به گزارش اخبار صنایع، وزیر صنعت، معدن و تجارت واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی این استان را نسبت به سایر استان‌ها در وضعیت بهتری توصیف کرد و افزود: تلاش کردیم برخی واحدهای غیرفعال را در جریان طرح رونق تولید به چرخه فعالیت و تلاش برگردانیم. استان البرز در ماه‌های اخیر با دریافت حدود ۷۰۰میلیارد تومان منابع مستقیم و غیر مستقیم در دریافت منابع طرح رونق تولید استان اول کشور شناخته شده است.

انتهای پیام///

منبع
وزارت صنعت، معدن و تجارت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید