اخبار برگزیده

کد خبر:67078
پ
n82799007-72116767

شارژ باتری به صورت بی سیم

یک شرکت آمریکایی به تازگی از باتری های AA رونمایی کرده است که به صورت بی سیم از یک منبع شارژ مخفی که به سقف اتاق می چسبد، شارژ می شوند.

یک شرکت آمریکایی به تازگی از باتری های AA رونمایی کرده است که به صورت بی سیم از یک منبع شارژ مخفی که به سقف اتاق می چسبد، شارژ می شوند. این باتری‌ها اولین باتری‎های AA در جهان هستند که به صورت بی سیم شارژ می شوند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، این باتری‎ها که توسط شرکت Ossia ساخته شده اند، به زودی روش تامین انرژی دستگاه های برقی را متحول می سازند.

شارژ باتری از طریق سیگنال های رادیو فرکانسی

شارژ این باتری ها که Forever Battery نامیده می شوند به صورت بی سیم و با استفاده از سیگنال های رادیو فرکانسی که از انتقال دهنده های مخفی در سقف اتاق ارسال می شوند، صورت می گیرد.

به این ترتیب دستگاه هایی که از باتری‌های AA استفاده می کنند می توانند شارژ خود را بدون نیاز به تعویض این باتری‎ها حفظ کنند.

به گفته محققان این شرکت، به زودی این فناوری با اتصال به سایر دستگاه ها، استفاده از سیم و حتی پدهای شارژ را از میان می برد.

شارژ باتری بدون قرار گرفتن در راستای مستقیم با انتقال دهنده

از دیگر مزایای استفاده از Forever Battery این است که این باتری‌ها برای شارژ شدن نیازی ندارند که در راستای مستقیم با انتقال دهنده خود قرار گیرند بلکه تنها لازم است که در یک اتاق باشند.

به گزارش اخبار صنایع،  Cota Tile انتقال دهنده انرژی این باتری‌هاست که به صورت یک کاشی سقفی طراحی شده است تا این انتقال دهنده انرژی بتواند بدون اینکه مشخص شود در اتاق قرار گیرد. Cota Tile می تواند چند دستگاه را که در یک اتاق قرار می گیرند بدون تماس با آنها شارژ کند.

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه