اخبار برگزیده

کد خبر:67060
پ
جهرمی ۴
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات :

حمایت دولت از کسب وکارهای نوپا /سند استراتژی توسعه دیجیتال کشور

تشکیل هیاتی برای حمایت از کسب و کارهای نوپا و اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان به این بخش، دو خبر خوبی بود که وزیر ارتباطات از آن برای حمایت از این بخش خبر داد.

تشکیل هیاتی برای حمایت از کسب وکارهای نوپا و اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان به این بخش، دو خبر خوبی بود که وزیر ارتباطات از آن برای حمایت از این بخش خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، به نقل از سروش از نشست هیات دولت، وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات، در حاشیه این نشست در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این خبر گفت:

تشکیل هیاتی برای حمایت از کسب وکارهای نوپا

هرگونه شکایتی از کسب و کارهای نوپا، از سوی دستگاه های دولتی قبل از طرح در دستگاه قضایی، در هیاتی متشکل از نمایندگان معاونت حقوقی ریاست جمهوری، وزارت کار، معاونت علمی و فناوری و وزارت ارتباطات مطرح خواهد شد تا باعث حمایت از این کسب و کارها شود.

این تصمیم یکی از دو تصمیم خوبی بود که امروز در نشست هیات دولت برای حمایت از کسب وکارهای نوپا گرفته شد و امیدواریم تا حدی بتواندخیال این کسب و کارها را در خصوص حمایت دولت از آنها راحت کند.

اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان به کسب وکارهای نوپا

جهرمی در ادامه صحبت های خود با خبرنگاران، از اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به کسب و کارهای نوپا خبر داد و گفت: این بودجه با هماهنگی وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی به کسب و کارهای نوپا برای گسترده تر کردن خدمات در فضای مجازی اختصاص داده خواهد شد.

سند استراتژی توسعه دیجیتال

وزیر ارتباطات در ادامه صحبت های خود از طراحی و ارائه سند استراتژی توسعه دیجیتال کشور تا یک ماه آینده به هیات دولت خبر داد و گفت: قرار است با ارائه این سند به  کمیسیون های تخصصی هیات دولت تا شش ماه آینده، سند توسعه اقتصادی دیجیتال کشور آماده شود.

به گزارش اخبار صنایع، جهرمی در پایان با اشاره به تحولات اخیر در خصوص پیام رسان‌های داخلی و اقدامات صورت گرفته در این خصوص گفت: وزارت ارتباطات که مسئول  فراهم سازی زیر ساخت در این حوزه است، به وظایف خود عمل کرده است و سایر دستگاه ها نیز در این خصوص وظایفی دارند که باید برای کمک به این بخش به وظایف خود عمل کنند.

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه