اخبار برگزیده

کد خبر:67091
پ
۵۷۴۱۰۵۷۳

افزایش ۲۷ درصدی صادرات غیرنفتی به چین

میزان صادرات غیر نفتی ایران به چین در یازده ماه اول سال ۲۰۱۷ برابر شش میلیارد و صد میلیون دلار بر آورد شده که در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۱۶ ، رشد ۲۷ درصدی را نشان می‌دهد.

میزان صادرات غیرنفتی ایران به چین در یازده ماه اول سال ۲۰۱۷ برابر شش میلیارد و صد میلیون دلار بر آورد شده که در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۱۶ ، رشد ۲۷ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، سید مجتبی موسویان ریزی، مدیر کل دفتر آسیا و اقیانوسیه با اعلام این خبر افزود: میزان صادرات غیرنفتی ایران به چین در یازده ماه اول سال ۲۰۱۷ برابر شش میلیارد و صد میلیون دلار بر آورد شده که در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۱۶ ، رشد ۲۷ درصدی را نشان می‌دهد.

وی اظهار داشت: تراز تجاری دو کشور با احتساب نفت در یازده‌ ماه سال ۲۰۱۷ بیش از ۴۰۰ میلیون دلار به نفع ایران مثبت شد که بهبود قابل توجهی نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۶ داشته است.

سهم صادرات غیرنفتی ایران بیش از ۷ میلیارد دلار

به گزارش اخبار صنایع، انتظار می‌رود مجموع تجارت دو جانبه ایران و چین در سال ۲۰۱۷ به ۳۷ میلیارد دلار افزایش یابد که در این میان سهم صادرات غیرنفتی ایران بیش از ۷ میلیارد دلار پیش‌بینی می‌شود.
 
انتهای پیام///

منبع
صدا و سیما
ارسال دیدگاه