کد خبر:67005
پ
۱۵۰۰۸۴۰۶۹۴۰۶۴۲۳۹۰۰

۲۴۰ میلیارد تومان تسهیلات خوداشتغالی در ملکان

مدیرکل امور روستایی استانداری استان آذربایجان شرقی از تخصیص ۲۴۶ میلیارد تومان تسهیلات خوداشتغالی در شهرها و روستاهای استان خبر داد.

مدیرکل امور روستایی استانداری استان آذربایجان شرقی از تخصیص ۲۴۶ میلیارد تومان تسهیلات خوداشتغالی در شهرها و روستاهای استان خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، تقی کرمی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در ملکان افزود: این تسهیلات خوداشتغالی برای اشتغال جوانان جویای کار بین ۲۰ تا ۳۵ سال پرداخت خواهد شد. 

وی با بیان اینکه سایت کارا از امروز آماده ثبت نام از متقاضیان است، افزود: افرادی که در دستگاه‌های دولتی و یا نهادهای وابسته به دولت مشغول کار هستند از دریافت این تسهیلات خوداشتغالی منع شده اند. 

مدیرکل امور روستایی استانداری استان آذربایجان شرقی افزود: سهم کمیته امداد از این تسهیلات ۱۵۳ میلیارد تومان، بهزیستی ۵۳ میلیارد تومان و مشاغل خانگی ۴۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است. 

کرمی گفت: بر اساس این قانون نهادهای حمایتی مکلف شده اند ۳۰ درصد از بودجه خود را به افراد غیرتحت پوشش تخصیص دهند. 

سقف تسهیلات خوداشتغالی ۵ تا ۲۰ میلیون تومان است

وی سقف این تسهیلات خوداشتغالی را ۵ تا ۲۰ میلیون تومان ذکر کرد و از متقاضیان واجد شرایط خواست جهت بهرهمندی از این تسهیلات به سایت کارا مراجعه و ثبت نام کنند. 

مدیرکل روستایی استانداری همچنین از تسهیلات حمایتی دولت از واحدهای تولیدی خبر داد و گفت: نرخ کارمزد این تسهیلات که ۲۵۰ میلیون تومان تا ۱۵ میلیارد تومان می باشد ۵ لغایت ۱۶ درصد می باشد. 

وی افزود: حق تصمیم گیری برای تسهیلات تا ۲۵۰ میلیون تومان در شهرستان ها و تا ۲/۵ میلیارد تومان در استان و تا ۱۵ میلیارد تومان در کارگروه تهران خواهد بود. 

وی اظهار کرد: بر اساس قانون ۴۵ درصد تسهیلات به بخش کشاورزی و منابع طبیعی تخصیص یافته و صنایع غذایی تبدیلی،فرآورده های دامی و گوشتی، شیلات، زنبورداری، آجیل و خشکبار در اولویت طرحهایی روستایی قرار دارند. 

در ادامه جلسه قائم مقام سازمان جهادکشاورزی استان نیز حداقل تسهیلات در بخش کشاورزی را ۱۰۰ میلیون تومان ذکر کرد و گفت برای طرحهای زیر این سقف تسهیلات تعلق نمی گیرد. 

بازپرداخت تسهیلات خوداشتغالی ۶ ساله است

فتحی افزود: بازپرداخت این تسهیلات خوداشتغالی ۶ ساله بوده و همچنین سه سال زمان اتمام طرح و استراحت وام می باشد که جمعا در ۹ سال بازپرداخت خواهد شد. 

“محمدباقر خانی” فرماندار ملکان نیز در این جلسه استقبال مردم ملکان را از تسهیلات پرداختی خوب ارزیابی کرد و گفت: تاکنون بیش از ۱۰۰ درصد تسهیلات خوداشتغالی در این شهرستان با استقبال خوب مردم روبرو شده است. 

به گزارش اخبار صنایع، در پایان جلسه شماری از دهیاران و شوراهای روستایی مسائل و مشکلات خود را با مسئولان حاضر در جلسه در میان گذاشتند.

انتهای پیام///

منبع
ایسنا