کد خبر:67012
پ
۱۷۲۶۱۷_۵۴۶

توافق برای کاهش مالیات بر ارزش افزوده طلا از۹به ۳درصد

رییس فراکسیون شفاف سازی اقتصادی مجلس: توافقی صورت گرفته تا نرخ مالیات بر ارزش افزوده طلا و جواهر از ۹ به ۳ درصد کاهش پیدا کند.

رییس فراکسیون شفاف سازی اقتصادی مجلس: توافقی صورت گرفته تا نرخ مالیات بر ارزش افزوده طلا و جواهر از ۹ به ۳ درصد کاهش پیدا کند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، محمودصادقی، در خصوص نشست امروز ( ۲۶ دی ماه) فراکسیون شفاف سازی مالی در مجلس شورای اسلامی، اظهارداشت: پیرو مباحث دامنه داری که در خصوص نحوه اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده مطرح است واصلاحاتی که نیاز است در قانون صورت بگیرد این نشست برگزار شد.

رییس فراکسیون شفاف سازی و سالم سازی اقتصادی و انضباط مالی مجلس با بیان اینکه عمده اعتراض‌های طلا و جواهر و سازندگان و فروشندگان این صنف نسبت به این قانون مطرح شد، گفت: تلاش شد در این نشست نمایندگان صنف، اتحادیه، کمپینی که در این خصوص تشکیل شده، نمایندگان وزارت اقتصاد دارایی، اداره کل امور مالیاتی، مرکز پژوهش‌ها و نمایندگان مردم در مجلس نظرات خود را در این خصوص مطرح کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس با اشاره به اینکه همه حاضرین بر این مسئله تاکید داشتند که شفافیت ضرورت دارد،

 وی ادامه داد: کل چرخه تولید طلا  و جواهر باید شفاف شود و عمده‌ترین اختلاف این است که آیا مالیات تنها بر روی اجرت باشد یا علاوه بر اجرت بر روی خود کالا نیز اعمال شود.

درخواست اصناف

وی با تاکید بر اینکه خواسته صنف این است که دریافت مالیات تنها بر روی اجرت ساخت طلا و جواهر اعمال شود، عنوان کرد: نمایندگان وزارت اقتصاد و دارایی عمده صحبت‌هایشان این بود که چرخه‌های واردات و تولید طلا و جواهر شفاف باشد.

توافق برای کاهش مالیات بر ارزش افزوده طلا از۹به ۳درصد

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه نمایندگان صنف این ادعا را داشتند که زیرساخت‌های شفافیت ایجاد نشده است، تصریح کرد: روش‌های مختلفی در این زمینه در کشورهای دیگر در حال اجرا است و آقای بحرینی نایب رئیس فراکسیون نیز اعلام کردند که در این زمینه به یک الگوی برد برد رسیده‌اند که فرصت تشریح آن در این جلسه وجود نداشت.

به گزارش اخبار صنایع، رییس فراکسیون شفاف سازی و سالم سازی اقتصادی و انضباط مالی مجلس در پایان با تاکید بر اینکه توافقی صورت گرفته است نا نرخ مالیات بر ارزش افزوده طلا و جواهر از ۹ درصد به ۳ درصد کاهش پیدا کند، خاطرنشان کرد: این بحث تقریبا ناتمام ماند که نیاز به بحث‌های بیشتری دارد و جلساتی دیگری نیز باید برگزار است.

انتهای پیام///

منبع
ایلنا